Navigace

Více než 100 milionářů požaduje daně z bohatství pro nejbohatší

 Skupina více než 100 milionářů z devíti zemí vydala otevřený dopis, v němž vyzývá vlády, aby zavedly stálou roční daň z bohatství pro nejbohatší. To by pomohlo snížit extrémní nerovnost a financovat základní sociální služby, jako je veřejné zdraví a vzdělávání. Prvotní analýzy ukazují na objem daní minimálně 2,5 bilionu dolarů ročně. To by umožnilo zásadní pokroky v oblasti zmírňování chudoby, rovnosti v oblasti očkování proti Covid-19 a univerzálního zdravotního pokrytí. 3,6 milionu lidí má majetek přesahující pět milionů amerických dolarů; jejich společné bohatství je 75,3 bilionu dolarů. 183 000 lidí vlastní 50 milionů dolarů nebo více, což představuje celkové bohatství 36,4 bilionu dolarů.
2 660 miliardářů má dohromady majetek ve výši 13,76 bilionu dolarů. Vlastenečtí milionáři publikují svůj dopis u příležitosti série akcí Světového ekonomického fóra „Davos Agenda“ . Mezi prominentní signatáře patří americká filmová producentka a dědička Abigail Disney, dánsko-íránský podnikatel Djaffar Shalchi, americký podnikatel a investor rizikového kapitálu Nick Hanauer a rakouská studentka a dědička BASF Marlene Engelhorn . Morris Pearl, bývalý výkonný ředitel společnosti Blackrock a předseda Patriotic Millionaires, říká: „Systém, který nadále zvyšuje bohatství nejbohatších lidí a zároveň odsuzuje miliardy k chudobě, které se dá snadno předejít, je neobhajitelný. Potřebujeme hlubokou, systémovou změnu a ta začíná zdaněním bohatých lidí, jako jsem já.“
Gemma McGough, britská podnikatelka a zakladatelka Patriotic Millionaires UK, říká: „Bohatí nebo chudí, v zájmu nás všech je čas napravit nespravedlnosti nerovného světa. Je čas zdanit bohaté."
Více

 

Další novinky

9. června 2024 - Otěr z pneumatik v zelenině
1. června 2024 - Nový materiál pro budovy
25. května 2024 - Rozvoj čínských OZE
© eurosolar.cz 2024