Navigace

Města pro svět bez jaderných zbraní

 Výzva města ICAN a usnesení federálních států – čtyři federální státy SRN se rozhodly podpořit smlouvu o zákazu jaderných zbraní nebo vyzvat federální vládu, aby se k ní připojila: Brémy , Brémské občanství, 5. prosince 2017, Berlín , Berlínská Sněmovna reprezentantů, 10. května 2019, Porýní-Falc , zemský parlament, 22. srpna 2019, Hamburk , hamburské občanství, 12. února 2020
Více než 100 měst, obcí a okresů v Německu a po celém světě se již připojilo k výzvě měst ICAN.
ICAN vyzývá města po celém světě, aby podpořila Smlouvu o zákazu jaderných zbraní. Velká města v Asii, Evropě, Severní Americe a Austrálii již podepsala výzvu, která zní takto:
„Naše město/komunita je hluboce znepokojena nesmírnou hrozbou, kterou jaderné zbraně představují pro města a komunity po celém světě. Pevně věříme, že naši obyvatelé mají právo žít bez této hrozby. Jakékoli použití jaderných zbraní, ať už úmyslné nebo náhodné, by mělo katastrofální, dalekosáhlé a dlouhodobé následky pro lidi a životní prostředí. Vítáme proto Smlouvu o zákazu jaderných zbraní přijatou Organizací spojených národů v roce 2017 a vyzýváme federální vládu, aby se k ní připojila. Jaderné zbraně představují zvláštní hrozbu pro města a obydlené oblasti jsou primárními cíli jaderného útoku. Jste přímo dotčeni a měli byste se proto zapojit do diskuse o tomto problému. Jaderné zbraně jsou navrženy tak, aby způsobily obrovské škody lidem a infrastruktuře. Takzvané jaderné odstrašování je založeno mimo jiné na hrozbě napadení nejdůležitějších lokalit země."  

Více

 

Další novinky

9. června 2024 - Otěr z pneumatik v zelenině
1. června 2024 - Nový materiál pro budovy
25. května 2024 - Rozvoj čínských OZE
© eurosolar.cz 2024