Navigace

IPPNW: dvaceti násobná míra rakoviny štítné žlázy v dětí ve Fukušimě

 „U dětí a dospívajících ve Fukušimě bylo po počátečním screeningu nalezeno 20krát více případů rakoviny štítné žlázy, než by se dalo očekávat,“ řekl pediatr a předseda IPPNW Dr. Alex Rosen. IPPNW jasně odporuje Federálnímu úřadu pro radiační ochranu a výboru OSN UNSCEAR.
Rosen, který společně s lékaři a vědci z 19 zemí publikoval rozsáhlou analýzu zpráv UNSCEAR o Fukušimě, pokračuje: „Výbor UNSCEAR OSN se skládá výhradně ze států, které provozují atomovou energii a nemají zájem o kritický výzkum. Vnější a vnitřní ozáření populace a pracovníků bylo vypočítáno na základě selektivních údajů, byla ignorována speciální radiační citlivost embrya a radiační nerakovinová onemocnění a důsledky ionizujícího záření na lidské zdraví byly záměrně ukázány zkresleně. To je vynikající průmyslový lobbismus a vynikající PR - ale není to seriózní věda.
V důsledku černobylské jaderné katastrofy významně vzrostlo riziko rakoviny štítné žlázy v závislosti na expozici jódu-131. U pracovníků úklidu a obyvatelů silně kontaminovaných oblastí byla zjištěna značně zvýšená míra leukémie a lymfomu i solidních nádorů v mnoha dalších orgánových systémech, kardiovaskulárních onemocněních, hormonálních onemocněních, genetickém poškození a neplodnosti.
Více

 

Další novinky

25. května 2024 - Rozvoj čínských OZE
19. května 2024 - EU 43 % proudu OZE
© eurosolar.cz 2024