Hlavní menu
  Novinky
04.10.2015: Imigrační vlna
Před 25 lety vznikl film "Pochod", který popisuje přesně to, co se dnes děje na hranicích stabilních regionů. Na hranicích Evropy i uvnitř ní. Příčinou je zásadní nespravedlnost, která je umožňuje žít severním národům v blahobytu, zatímco jižní národy žijí v nepředstavitelné bídě. Zde je tento film Pochod Důvody současné imigrační vlny spočívají podle Hans Josefa Fella, někdejšího poslance německého Bundestagu a tvůrce EEG v energetické nespravedlnosti a využívání fosilních paliv s následkem klimatické změny, nedostatku dešťů a šíření pouští. Klimatickou migraci podpoří i budoucí vzestup mořské hladiny. Navíc náš energetický systém financuje válku a teror na všech stranách konfliktu v Sýrii i dalších zemích. Více

04.10.2015: Navzdory účinnějším přístrojům spotřeba neklesá
Díky "rebound" efektu (Jevonsovu paradoxu) neklesá při využívání úsporných technologií spotřeba energie. Tři úrovně jsou podle Dr. Dietlinde Quack, vedoucí projektů plaformy spotřebitelů z Öko-Institutu, důležité pro využité úsporných potenciálů nových elektrických přístrojů:
1) feedback, který ukazuje aktuální spotřebu energie
2) difuze v modelech; to co výrobce využil ve svých top přístrojích bude rychle aplikováno v dalších řadách přístrojů
3) síťování pomocí Smart Home zajistí v budoucích aplikacích automatické řízení spotřeby, zatím jsou systémy pro úspory ještě v plenkách.
Důležitým prvkem je rovněž výroba vlastní energie. Více zde česky

04.10.2015: Varování anglické banky
Prezident Bank of England, Mark Carney, varoval v Londýně před ekonomickými následky klimatické změny, které budou týkat finančního a pojišťovacího sektoru. Ve svém vystoupení ve pojišťovací firmě Lloyds, Carney formuloval strategie, kterými, by se mělo riziko minimalizovat. Bank of England již v březnu tohoto roku varovala před investicemi do ropných a uhelných portofolií. Více
  Podporujeme
Udrzitelnost.cz

Udrzitelnost.cz
  Tiskové zprávy
    Dokumenty
    Listiny sdružení
    Informace
  © Eurosolar.cz, o.s. 2010
  Sluneční energie a obnovitelné zdroje
  Překlady (pokud není uvedeno
  jinak): Milan Smrž

  Tento web podpořil:
  Státní fond životního prostředí

  logo SFŽP
    Počet návštěvníků
  Celkem od prosince 2007
  635028
  Říjen920
  Dnes118
  Právě online1

  Tisková zpráva č. 3/2001

  Stanovisko k vojenské ostraze jaderných elektráren

  V souvislosti s posledními událostmi ve světě začala Armáda České republiky střežit prostor obou českých jaderných elektráren. Toto opatření vyvolaly obavy bezpečnostních složek z možných teroristických útoků na strategické cíle. Jak plyne z historie i jak potvrdily nedávné události, cílem těchto útoků jsou téměř výlučně mocenská centra - nezávisle na tom, z jakých pohnutek - od promyšlených politických a mocenských tahů velkých skupin, až po činy osamocených mozků nemocných nenávistí.
  To je jedno z nevyhnutelných nebezpečí, které centralizace přináší - zničení jakéhokoliv centra s velikou pravděpodobností přinese adekvátně tomu obrovské následky. 11.září ukázalo, jak snadné je hluboce otřást či dokonce destruovat centralizovanou společnost rozmetáním parlamentu, politického, vojenského či ekonomického centra, jaderné elektrárny nebo velké přehrady nad hlavním městem. Tuto hrozbu nelze za současného stavu světa zcela odvrátit, je možné ji jenom poněkud snížit.
  Kardinální místo mezi centralizovanými strukturami zaujímá energetika - celá společnost západního světa je do posledního článku života absolutně závislá na energii. Energetika je současně základním centralizujícím faktorem - vždy tomu tak bylo, ať se jednalo o středověké přístavy nebo o průmyslová, sídelní a mocenská centra situovaná v blízkosti uhelných pánví v dobách pozdějších.
  Ve srovnání s touto skutečností je vidět, jak stabilní a bezpečná by mohla být informační společnost, která by své energetické nároky kryla kombinací různých zdrojů decentralizované solární energetiky. Nebude nikdy tolik teroristů, ani šílenců či sebevrahů, kteří by dokázali rozbít desetitisíce decentralizovaných fotovoltaických elektráren, nebude nikdy v rukou teroristů tolik raket a aut naložených výbušninou, aby dovedly zničit desetitisíce větrných turbín. Nejspíš se takovéto objekty vůbec nestanou strategickými cíly.
  Ochrana atomových elektráren je navíc dalším externím nákladem atomové energetiky, další novou neuváděnou položkou, která neveřejným způsobem zvyšuje skutečnou cenu elektrického proudu vyráběného v atomových elektrárnách. Armádní náklady se tak stávají energetickými náklady a výroba "levného proudu" je dotována z bezpečnostního rozpočtu. Je to charakteristické, protože dnešní energetický systém a další odvětví, založená na fosilně jaderných zdrojích, nejsou z principu bezpečné; tím, že odpadem a exhalacemi devastují životní prostředí regionů i celého planetárního systému; tím, že jejich setrvání je ohraničeno, protože jejich funkčnost je založena na vyčerpatelných zdrojích; tím, že podporují urbanizaci a přispívají centralizaci výroby a spotřeby, i tím, že vylidňují venkovský prostor a ožebračují země třetího světa. Tento energetický systém je také spoluodpovědný za rozevírání sociálních nůžek. To všechno nejsou jenom újmy hospodářské nebo politické, ale po 11. září i újmy bezpečnostní.
  Pro zajištění budoucnosti je nezbytné všechny dostupné prostředky investovat do restrukturalizace energetiky a hospodářství do decentralizované sluneční podoby, a tak zvýšit stabilitu a bezpečnost tohoto světa.

  Praha, 28.10.2001      Za Eurosolar: Milan Smrž a Jan Krucký

    Přednášky a akce
  Stabilita společnosti z hlediska energetiky
  13.10 VŠB Ostrava
  Obnovitelné energie jako cesta do lepšího světa
  22.10 kancelář GREENPEACE a přenášeno do všech
  Lokální a globální udržitelnost
  26.10 Klub techniků, Praha 1, Novotného lávka
  Úplné obnovitelné zásobování energií
  12.11 Družstevní kavárna ROH; U božích bojovní

  Přehled vššech akcí eurosolaru.cz

    Vyhledávání
  Vyhledávání v časopisu!
  PenzionyChata soukromíChataChata KomorníkUbytování velké skupinyChata Česká KanadaPenzion Jižní ČechyČeská Kanada ubytováníUbytování Jižní ČechySportovní rybolovJižní Čechy chataKunžakTuristika penzion
    Vyhledávání Google
  Vlastní vyhledávání
    Přihlášení

  Uživatelské jméno:

  Heslo:
  Registrace nového čtenáře!

    Extra
    Petice
    Nejčtenější články
  Emisní obchod - propadák
  (11. 10. 2013, 1257x)
  Dopis prezidentu republiky
  (20. 03. 2013, 879x)
    Anketa
  Přihlásili byste se k odběru garantovaného zeleného proudu? Jakou cenu byste byli ochotni za něj nejvíce zaplatit, kdyby jeho cena ve srovnání s průměrnou cenou proudu jiných dodavatelů byla (Jde o proud s certifikovanou garancí, že část výnosů se bude vracet do další podpory a výstavby OZE.):

  stejná
  3263 (3263 hl.)
  o 2 % dražší
  1938 (1938 hl.)
  o 4 % dražší
  2079 (2079 hl.)
  o 6 % dražší
  2008 (2008 hl.)
  o 8% dražší
  2110 (2110 hl.)
  v žádném případě
  1772 (1772 hl.)

  Celkem hlasovalo: 13170
    Spřátelené weby
  Ekolist
  Zelené zpravodajství
  TBZ-Info
  Energetické technologie
  Eusolar
  Sluneční kolektory
  Ekologické bydlení - energie, domy, šetření, ekologie, recyklace
  Ekologické bydlení
  Chcete si s námi vyměnit ikonku a odkaz? Spojte se s námi! Pište.
    Naše ikona
  Budeme rádi když si na svůj web umístíte naši ikonu s odkazem na tyto stránky.

  Ikona

  Zdrojový kód si můžete stáhnlout zde

  Reklama třetí strany. Obsah zprostředkovává společnost Google.com

  Homepage ¦ Kontakty ¦ Časopis ¦ RSS ¦ Redakce ¦ Webmaster
  Dnes je 07. 10. 2015
  Články lze kopírovat jen se svolením autora ¦ Vytvořeno pomocí phpRS.