Hlavní menu
  Novinky
22.02.2015: Papír ze zemědělských odpadů
Holandská firma PaperWise vyrábí papír, kartón i různé další produkty ze zemědělských odpadů. Na světe se pro obživu 7 miliard lidí vypěstuje ohromné množství plodin, jako rýže, obilí a cukrové třtiny. Tato produkce rovněž poskytuje obrovské množství odpadů, ve velikosti miliard tun ročně. Jedná se o stébla, listy a další zbytky. Tyto lze zpracovat na papír a kartón. Na univerzitě v Amsterdamu uskutečnil nezávislý institut IVAM pro ekologické výzkumy posouzení ekologické stopy papíru z 100 dřevěných vláken, recyklovaného papíru a papíru Wise. Studie ukázala, že Wise papír je o 47 % lepší než papír z FCS certifikované dřevěné hmoty a o 29 % lepší než recyklovaný papír. Jako první evropský dodavatel vyrábí PaperWise ze zemědělských odpadů kancelářské produkty, balící materiál, etikety, sáčky a tašky. V Evropě je spotřeba papíru a kartonu na 77,5 milionech tun.Více.

22.02.2015: Nárůst akumulace fotovoltaického proudu
Mezinárodní sdružení pro akumulaci IBESA organizuje dne 26.2 konferenci S³| Solar. Storage. Safety v Kolíně nad Rýnem se zaměřením na aplikace a požadavky na akumulační technologie. Experti předpokládají, že Německo bude do roku 2020 předjezdcem v akumulačních systémech pro fotovoltaiku, předpokládá se nárůst 45 000 zařízení ročně, což odpovídá meziročnímu nárůstu 31%. Pro rok 2020 se odhaduje v celé Evropě kumulovaná akumulační kapacita ve velikosti 1,9 GWh. Evropský trh předpokládá meziroční nárůst 60% a celkový počet 166.000 nových instalací v roce 2020. Více.

22.02.2015: Databáze pro obchod s použitými kogeneračními jednotkami
Na této adrese je k dispozici obsáhlá databáze použitých kogeneračních jednotek, tříděná podle výkonu a podle nabídky nebo poptávky. Běžné jednotky mají životnost 50-80.000 provozních hodin a při náležitých repasích motoru lze dosáhnout až dvojnásobné životnosti. V minulém roce bylo nabídnuto celkem 70 starších kogeneračních jednotek.
  Podporujeme
Udrzitelnost.cz

Udrzitelnost.cz
  Tiskové zprávy
    Dokumenty
    Listiny sdružení
    Informace
  © Eurosolar.cz, o.s. 2010
  Sluneční energie a obnovitelné zdroje
  Překlady (pokud není uvedeno
  jinak): Milan Smrž

  Tento web podpořil:
  Státní fond životního prostředí

  logo SFŽP
    Počet návštěvníků
  Celkem od prosince 2007
  607038
  Únor3617
  Dnes6
  Právě online1

  Tisková zpráva č. 3/2001

  Stanovisko k vojenské ostraze jaderných elektráren

  V souvislosti s posledními událostmi ve světě začala Armáda České republiky střežit prostor obou českých jaderných elektráren. Toto opatření vyvolaly obavy bezpečnostních složek z možných teroristických útoků na strategické cíle. Jak plyne z historie i jak potvrdily nedávné události, cílem těchto útoků jsou téměř výlučně mocenská centra - nezávisle na tom, z jakých pohnutek - od promyšlených politických a mocenských tahů velkých skupin, až po činy osamocených mozků nemocných nenávistí.
  To je jedno z nevyhnutelných nebezpečí, které centralizace přináší - zničení jakéhokoliv centra s velikou pravděpodobností přinese adekvátně tomu obrovské následky. 11.září ukázalo, jak snadné je hluboce otřást či dokonce destruovat centralizovanou společnost rozmetáním parlamentu, politického, vojenského či ekonomického centra, jaderné elektrárny nebo velké přehrady nad hlavním městem. Tuto hrozbu nelze za současného stavu světa zcela odvrátit, je možné ji jenom poněkud snížit.
  Kardinální místo mezi centralizovanými strukturami zaujímá energetika - celá společnost západního světa je do posledního článku života absolutně závislá na energii. Energetika je současně základním centralizujícím faktorem - vždy tomu tak bylo, ať se jednalo o středověké přístavy nebo o průmyslová, sídelní a mocenská centra situovaná v blízkosti uhelných pánví v dobách pozdějších.
  Ve srovnání s touto skutečností je vidět, jak stabilní a bezpečná by mohla být informační společnost, která by své energetické nároky kryla kombinací různých zdrojů decentralizované solární energetiky. Nebude nikdy tolik teroristů, ani šílenců či sebevrahů, kteří by dokázali rozbít desetitisíce decentralizovaných fotovoltaických elektráren, nebude nikdy v rukou teroristů tolik raket a aut naložených výbušninou, aby dovedly zničit desetitisíce větrných turbín. Nejspíš se takovéto objekty vůbec nestanou strategickými cíly.
  Ochrana atomových elektráren je navíc dalším externím nákladem atomové energetiky, další novou neuváděnou položkou, která neveřejným způsobem zvyšuje skutečnou cenu elektrického proudu vyráběného v atomových elektrárnách. Armádní náklady se tak stávají energetickými náklady a výroba "levného proudu" je dotována z bezpečnostního rozpočtu. Je to charakteristické, protože dnešní energetický systém a další odvětví, založená na fosilně jaderných zdrojích, nejsou z principu bezpečné; tím, že odpadem a exhalacemi devastují životní prostředí regionů i celého planetárního systému; tím, že jejich setrvání je ohraničeno, protože jejich funkčnost je založena na vyčerpatelných zdrojích; tím, že podporují urbanizaci a přispívají centralizaci výroby a spotřeby, i tím, že vylidňují venkovský prostor a ožebračují země třetího světa. Tento energetický systém je také spoluodpovědný za rozevírání sociálních nůžek. To všechno nejsou jenom újmy hospodářské nebo politické, ale po 11. září i újmy bezpečnostní.
  Pro zajištění budoucnosti je nezbytné všechny dostupné prostředky investovat do restrukturalizace energetiky a hospodářství do decentralizované sluneční podoby, a tak zvýšit stabilitu a bezpečnost tohoto světa.

  Praha, 28.10.2001      Za Eurosolar: Milan Smrž a Jan Krucký

    Přednášky a akce
  žŽádné akce
    Vyhledávání
  Vyhledávání v časopisu!
  PenzionyChata soukromíChataChata KomorníkUbytování velké skupinyChata Česká KanadaPenzion Jižní ČechyČeská Kanada ubytováníUbytování Jižní ČechySportovní rybolovJižní Čechy chataKunžakTuristika penzion
    Vyhledávání Google
  Vlastní vyhledávání
    Přihlášení

  Uživatelské jméno:

  Heslo:
  Registrace nového čtenáře!

    Extra
    Petice
    Nejčtenější články
  Obnovitelné zprávy za rok 2011
  (14. 05. 2012, 1521x)
  Emisní obchod - propadák
  (11. 10. 2013, 882x)
    Anketa
  Přihlásili byste se k odběru garantovaného zeleného proudu? Jakou cenu byste byli ochotni za něj nejvíce zaplatit, kdyby jeho cena ve srovnání s průměrnou cenou proudu jiných dodavatelů byla (Jde o proud s certifikovanou garancí, že část výnosů se bude vracet do další podpory a výstavby OZE.):

  stejná
  3045 (3045 hl.)
  o 2 % dražší
  1760 (1760 hl.)
  o 4 % dražší
  1886 (1886 hl.)
  o 6 % dražší
  1857 (1857 hl.)
  o 8% dražší
  1942 (1942 hl.)
  v žádném případě
  1608 (1608 hl.)

  Celkem hlasovalo: 12098
    Spřátelené weby
  Ekolist
  Zelené zpravodajství
  TBZ-Info
  Energetické technologie
  Eusolar
  Sluneční kolektory
  Ekologické bydlení - energie, domy, šetření, ekologie, recyklace
  Ekologické bydlení
  Chcete si s námi vyměnit ikonku a odkaz? Spojte se s námi! Pište.
    Naše ikona
  Budeme rádi když si na svůj web umístíte naši ikonu s odkazem na tyto stránky.

  Ikona

  Zdrojový kód si můžete stáhnlout zde

  Reklama třetí strany. Obsah zprostředkovává společnost Google.com

  Homepage ¦ Kontakty ¦ Časopis ¦ RSS ¦ Redakce ¦ Webmaster
  Dnes je 28. 02. 2015
  Články lze kopírovat jen se svolením autora ¦ Vytvořeno pomocí phpRS.