Hlavní menu
  Novinky
21.04.2014: Součástí klimatického problému je světová klimatická rada
Polovičatá řešení Světové klimatické rady (IPCC) vedou svět ke stále vyššímu oteplování. Místo aby podpořila jediné řešení - 100% obnovitelných zdrojů a biouhlí - navrhují fracking, CCS, jadernou energii a vyšší efektivitu fosilních elektráren. Jako již v minulosti ignoruje klimatická rada dynamiku rozvoje obnovitelné energie a razantní snižování jejich ceny. Velmi důležité jsou klimatické analýzy ICCP o oteplováni Země, ale návrhy této organizace jsou polovičaté a v mnoha případech kontraproduktivní. Je zřetelné, že vlády 120 zemí, které řídí Světovou klimatickou radu zabraňují a brzdí využívání potřebných strategií ochrany klimatu, jako celosvětového nulemisního hospodářství s obnovitelnou energetikou a chemií, nulemisní dopravou a zemědělstvím na bázi biouhlí místo pesticidů a minerálních hnojiv. Je to proto, že jmenovaná opatření jdou ve směru decentrálních a regionálních hospodářských okruhů s profitem pro miliardy lidí a na úkor zisků velikých fosilních a atomových koncernů. Více.

21.04.2014: Auto a síť
Frauenhoferův institut startuje projekt komunikace elektromobilů s elektrickou sítí. Celkem 20 elektromobilů Volkswagen e-up! bude zapojeno do půlročního experimentu akumulace energie v obdobích přebytku elektřiny v síti a jejího prodeje v obdobích nedostatečné výrobní kapacity. Po vyhodnocení bude experiment dále pokračovat s dalšími uživateli. Výzkumníci mají v dalších krocích zájem pokračovat s mnohem většími vzorky uživatelů. V projektu má jízda vždy přednost před akumulací. Více.

21.04.2014: Ryby a zelenina
V Berlíně je v provozu malá kombinovaná městská farma, která kombinuje chov ryb a zeleniny. Je vybudována v dopravním kontejneru v němž jsou kádě s rybami a na jehož střeše je vybudován skleník. V něm se hydroponicky pěstuje zelenina, za použití vody z rybích nádrží. Ta obsahuje fekální odpady a těmi se zelenina hnojí. V nádržích se chová několik druhů ryb, především candáti a kapři a na střeše se pěstuje hydroponicky dvacet druhů běžné zeleniny. Zde je krátké video z berlínské aplikace, a zde článek o budovaném velkém městském projektu.
  Podporujeme
Udrzitelnost.cz

Udrzitelnost.cz
  Tiskové zprávy
    Dokumenty
    Listiny sdružení
    Informace
  © Eurosolar.cz, o.s. 2010
  Sluneční energie a obnovitelné zdroje
  Překlady (pokud není uvedeno
  jinak): Milan Smrž

  Tento web podpořil:
  Státní fond životního prostředí

  logo SFŽP
    Počet návštěvníků
  Celkem od prosince 2007
  561605
  Duben3055
  Dnes86
  Právě online2

  Tisková zpráva č. 3/2001

  Stanovisko k vojenské ostraze jaderných elektráren

  V souvislosti s posledními událostmi ve světě začala Armáda České republiky střežit prostor obou českých jaderných elektráren. Toto opatření vyvolaly obavy bezpečnostních složek z možných teroristických útoků na strategické cíle. Jak plyne z historie i jak potvrdily nedávné události, cílem těchto útoků jsou téměř výlučně mocenská centra - nezávisle na tom, z jakých pohnutek - od promyšlených politických a mocenských tahů velkých skupin, až po činy osamocených mozků nemocných nenávistí.
  To je jedno z nevyhnutelných nebezpečí, které centralizace přináší - zničení jakéhokoliv centra s velikou pravděpodobností přinese adekvátně tomu obrovské následky. 11.září ukázalo, jak snadné je hluboce otřást či dokonce destruovat centralizovanou společnost rozmetáním parlamentu, politického, vojenského či ekonomického centra, jaderné elektrárny nebo velké přehrady nad hlavním městem. Tuto hrozbu nelze za současného stavu světa zcela odvrátit, je možné ji jenom poněkud snížit.
  Kardinální místo mezi centralizovanými strukturami zaujímá energetika - celá společnost západního světa je do posledního článku života absolutně závislá na energii. Energetika je současně základním centralizujícím faktorem - vždy tomu tak bylo, ať se jednalo o středověké přístavy nebo o průmyslová, sídelní a mocenská centra situovaná v blízkosti uhelných pánví v dobách pozdějších.
  Ve srovnání s touto skutečností je vidět, jak stabilní a bezpečná by mohla být informační společnost, která by své energetické nároky kryla kombinací různých zdrojů decentralizované solární energetiky. Nebude nikdy tolik teroristů, ani šílenců či sebevrahů, kteří by dokázali rozbít desetitisíce decentralizovaných fotovoltaických elektráren, nebude nikdy v rukou teroristů tolik raket a aut naložených výbušninou, aby dovedly zničit desetitisíce větrných turbín. Nejspíš se takovéto objekty vůbec nestanou strategickými cíly.
  Ochrana atomových elektráren je navíc dalším externím nákladem atomové energetiky, další novou neuváděnou položkou, která neveřejným způsobem zvyšuje skutečnou cenu elektrického proudu vyráběného v atomových elektrárnách. Armádní náklady se tak stávají energetickými náklady a výroba "levného proudu" je dotována z bezpečnostního rozpočtu. Je to charakteristické, protože dnešní energetický systém a další odvětví, založená na fosilně jaderných zdrojích, nejsou z principu bezpečné; tím, že odpadem a exhalacemi devastují životní prostředí regionů i celého planetárního systému; tím, že jejich setrvání je ohraničeno, protože jejich funkčnost je založena na vyčerpatelných zdrojích; tím, že podporují urbanizaci a přispívají centralizaci výroby a spotřeby, i tím, že vylidňují venkovský prostor a ožebračují země třetího světa. Tento energetický systém je také spoluodpovědný za rozevírání sociálních nůžek. To všechno nejsou jenom újmy hospodářské nebo politické, ale po 11. září i újmy bezpečnostní.
  Pro zajištění budoucnosti je nezbytné všechny dostupné prostředky investovat do restrukturalizace energetiky a hospodářství do decentralizované sluneční podoby, a tak zvýšit stabilitu a bezpečnost tohoto světa.

  Praha, 28.10.2001      Za Eurosolar: Milan Smrž a Jan Krucký

    Přednášky a akce
  žŽádné akce
    Vyhledávání
  Vyhledávání v časopisu!
  PenzionyChata soukromíChataChata KomorníkUbytování velké skupinyChata Česká KanadaPenzion Jižní ČechyČeská Kanada ubytováníUbytování Jižní ČechySportovní rybolovJižní Čechy chataKunžakTuristika penzion
    Vyhledávání Google
  Vlastní vyhledávání
    Přihlášení

  Uživatelské jméno:

  Heslo:
  Registrace nového čtenáře!

    Extra
    Petice
    Nejčtenější články
  Obnovitelné zprávy za rok 2011
  (14. 05. 2012, 1019x)
    Anketa
  Přihlásili byste se k odběru garantovaného zeleného proudu? Jakou cenu byste byli ochotni za něj nejvíce zaplatit, kdyby jeho cena ve srovnání s průměrnou cenou proudu jiných dodavatelů byla (Jde o proud s certifikovanou garancí, že část výnosů se bude vracet do další podpory a výstavby OZE.):

  stejná
  2819 (2819 hl.)
  o 2 % dražší
  1624 (1624 hl.)
  o 4 % dražší
  1712 (1712 hl.)
  o 6 % dražší
  1725 (1725 hl.)
  o 8% dražší
  1791 (1791 hl.)
  v žádném případě
  1467 (1467 hl.)

  Celkem hlasovalo: 11138
    Spřátelené weby
  Ekolist
  Zelené zpravodajství
  TBZ-Info
  Energetické technologie
  Eusolar
  Sluneční kolektory
  Ekologické bydlení - energie, domy, šetření, ekologie, recyklace
  Ekologické bydlení
  Chcete si s námi vyměnit ikonku a odkaz? Spojte se s námi! Pište.
    Naše ikona
  Budeme rádi když si na svůj web umístíte naši ikonu s odkazem na tyto stránky.

  Ikona

  Zdrojový kód si můžete stáhnlout zde

  Reklama třetí strany. Obsah zprostředkovává společnost Google.com

  Homepage ¦ Kontakty ¦ Časopis ¦ RSS ¦ Redakce ¦ Webmaster
  Dnes je 23. 04. 2014
  Články lze kopírovat jen se svolením autora ¦ Vytvořeno pomocí phpRS.