Hlavní menu
  Novinky
17.05.2015: Baterie pro vlastní spotřebu budou brzy ekonomické
Ceny bateriových systémů pro zvýšenou vlastní spotřebu jsou v současné době málokdy financovatelné. Situace se ale brzy změní. Již v minulém roce klesly ceny o 25% a to bude pokračovat. Podle Dr.Petera Eckerleho ze StoREgio Energiespeichersysteme z Ludwigshafenu klesne cena v následujících letech o 10 procent, a pakliže poroste cena proudu o 3% ročně pak akumulátory porazí hranici ekonomické hospodárnosti v roce 2017 nebo 2018. Dnes jsou ceny okolo 1100 až 1300 euro na kilowatthodinu, v nejlepším případě dokonce 1000 Euro. Za 3 roky budou pravděpodobně pod 800 euro. Pak budou hospodárné a stanou se součástí fotovoltaických systémů. Více

17.05.2015: Francouzský prototyp podmořské turbíny
V červenci tohoto roku bude na síť připojena podmořská turbína využívající přirozené mořské proudy. Současný výkon tohoto zařízení Sabella D10 je 1,1 MW. Ve vývoji je nový prototyp s výkonem 2 MW. V rámci startujícího projektu bude sledován vliv provozu turbíny na podmořskou faunu, floru i na distribuci sedimentů. Sabella D10 je investičním programem agentury ADEME, s rozpočtem 1,125 miliardy € pro oblasti energie ze slunce, větru, moře zemského tepla využití CO2, rostlinné chemie, pokročilá biopaliva, skladování energie a plus energetické domy. Více

17.05.2015: Znečištění největším zabijákem
V zemích s nízkým a středním průměrným příjmem se vyskytuje 94% veškerého zatížení chorobami ze znečištění životního prostředí. V roce 2012 zemřelo v těchto zemích následkem znečištění 8,4 milionu osob, celkově na světě 8,9 milionu osob. Na HIV/AIDS, resp. malárii a tuberkulózu zemřelo pro srovnání 1,5 milionu, resp. méně než 1 milion osob. Více
  Podporujeme
Udrzitelnost.cz

Udrzitelnost.cz
  Tiskové zprávy
    Dokumenty
    Listiny sdružení
    Informace
  © Eurosolar.cz, o.s. 2010
  Sluneční energie a obnovitelné zdroje
  Překlady (pokud není uvedeno
  jinak): Milan Smrž

  Tento web podpořil:
  Státní fond životního prostředí

  logo SFŽP
    Počet návštěvníků
  Celkem od prosince 2007
  617455
  Květen3388
  Dnes55
  Právě online1

  Tisková zpráva č. 3/2001

  Stanovisko k vojenské ostraze jaderných elektráren

  V souvislosti s posledními událostmi ve světě začala Armáda České republiky střežit prostor obou českých jaderných elektráren. Toto opatření vyvolaly obavy bezpečnostních složek z možných teroristických útoků na strategické cíle. Jak plyne z historie i jak potvrdily nedávné události, cílem těchto útoků jsou téměř výlučně mocenská centra - nezávisle na tom, z jakých pohnutek - od promyšlených politických a mocenských tahů velkých skupin, až po činy osamocených mozků nemocných nenávistí.
  To je jedno z nevyhnutelných nebezpečí, které centralizace přináší - zničení jakéhokoliv centra s velikou pravděpodobností přinese adekvátně tomu obrovské následky. 11.září ukázalo, jak snadné je hluboce otřást či dokonce destruovat centralizovanou společnost rozmetáním parlamentu, politického, vojenského či ekonomického centra, jaderné elektrárny nebo velké přehrady nad hlavním městem. Tuto hrozbu nelze za současného stavu světa zcela odvrátit, je možné ji jenom poněkud snížit.
  Kardinální místo mezi centralizovanými strukturami zaujímá energetika - celá společnost západního světa je do posledního článku života absolutně závislá na energii. Energetika je současně základním centralizujícím faktorem - vždy tomu tak bylo, ať se jednalo o středověké přístavy nebo o průmyslová, sídelní a mocenská centra situovaná v blízkosti uhelných pánví v dobách pozdějších.
  Ve srovnání s touto skutečností je vidět, jak stabilní a bezpečná by mohla být informační společnost, která by své energetické nároky kryla kombinací různých zdrojů decentralizované solární energetiky. Nebude nikdy tolik teroristů, ani šílenců či sebevrahů, kteří by dokázali rozbít desetitisíce decentralizovaných fotovoltaických elektráren, nebude nikdy v rukou teroristů tolik raket a aut naložených výbušninou, aby dovedly zničit desetitisíce větrných turbín. Nejspíš se takovéto objekty vůbec nestanou strategickými cíly.
  Ochrana atomových elektráren je navíc dalším externím nákladem atomové energetiky, další novou neuváděnou položkou, která neveřejným způsobem zvyšuje skutečnou cenu elektrického proudu vyráběného v atomových elektrárnách. Armádní náklady se tak stávají energetickými náklady a výroba "levného proudu" je dotována z bezpečnostního rozpočtu. Je to charakteristické, protože dnešní energetický systém a další odvětví, založená na fosilně jaderných zdrojích, nejsou z principu bezpečné; tím, že odpadem a exhalacemi devastují životní prostředí regionů i celého planetárního systému; tím, že jejich setrvání je ohraničeno, protože jejich funkčnost je založena na vyčerpatelných zdrojích; tím, že podporují urbanizaci a přispívají centralizaci výroby a spotřeby, i tím, že vylidňují venkovský prostor a ožebračují země třetího světa. Tento energetický systém je také spoluodpovědný za rozevírání sociálních nůžek. To všechno nejsou jenom újmy hospodářské nebo politické, ale po 11. září i újmy bezpečnostní.
  Pro zajištění budoucnosti je nezbytné všechny dostupné prostředky investovat do restrukturalizace energetiky a hospodářství do decentralizované sluneční podoby, a tak zvýšit stabilitu a bezpečnost tohoto světa.

  Praha, 28.10.2001      Za Eurosolar: Milan Smrž a Jan Krucký

    Přednášky a akce
  Kolaps společnosti chiméra nebo budoucnost
  02.06 Klub Prádelna Praha 5
  Česká republika je obnovitelná
  04.06 Městská knihovna, Ostrov n.Ohří
  Česká republika je obnovitelná
  05.06 Městská knihovna Blansko zač. 18:00
  Česká republika je obnovitelná
  08.06 Tři ocásci, Gorkého 37

  Přehled vššech akcí eurosolaru.cz

    Vyhledávání
  Vyhledávání v časopisu!
  PenzionyChata soukromíChataChata KomorníkUbytování velké skupinyChata Česká KanadaPenzion Jižní ČechyČeská Kanada ubytováníUbytování Jižní ČechySportovní rybolovJižní Čechy chataKunžakTuristika penzion
    Vyhledávání Google
  Vlastní vyhledávání
    Přihlášení

  Uživatelské jméno:

  Heslo:
  Registrace nového čtenáře!

    Extra
    Petice
    Nejčtenější články
  Emisní obchod - propadák
  (11. 10. 2013, 1021x)
  Dopis prezidentu republiky
  (20. 03. 2013, 629x)
    Anketa
  Přihlásili byste se k odběru garantovaného zeleného proudu? Jakou cenu byste byli ochotni za něj nejvíce zaplatit, kdyby jeho cena ve srovnání s průměrnou cenou proudu jiných dodavatelů byla (Jde o proud s certifikovanou garancí, že část výnosů se bude vracet do další podpory a výstavby OZE.):

  stejná
  3139 (3139 hl.)
  o 2 % dražší
  1829 (1829 hl.)
  o 4 % dražší
  1962 (1962 hl.)
  o 6 % dražší
  1919 (1919 hl.)
  o 8% dražší
  2009 (2009 hl.)
  v žádném případě
  1669 (1669 hl.)

  Celkem hlasovalo: 12527
    Spřátelené weby
  Ekolist
  Zelené zpravodajství
  TBZ-Info
  Energetické technologie
  Eusolar
  Sluneční kolektory
  Ekologické bydlení - energie, domy, šetření, ekologie, recyklace
  Ekologické bydlení
  Chcete si s námi vyměnit ikonku a odkaz? Spojte se s námi! Pište.
    Naše ikona
  Budeme rádi když si na svůj web umístíte naši ikonu s odkazem na tyto stránky.

  Ikona

  Zdrojový kód si můžete stáhnlout zde

  Reklama třetí strany. Obsah zprostředkovává společnost Google.com

  Homepage ¦ Kontakty ¦ Časopis ¦ RSS ¦ Redakce ¦ Webmaster
  Dnes je 23. 05. 2015
  Články lze kopírovat jen se svolením autora ¦ Vytvořeno pomocí phpRS.