Hlavní menu
  Novinky
07.06.2015: Nové zelené palivo a biobaterie
Termo-katalytickým Reformingem TCR® lze z různých organických zbytků (po bioplynové digesci, sklizňových či průmyslových organických zbytků, odpadního dřeva) získat vysoce kvalitní pohonné hmoty, plyn s vysokým obsahem vodíku a biouhlí. K technologii se současně využije přebytečný proud z obnovitelných zdrojů TRC je centrální technologií širšího konceptu "biobaterie", s kterou přišel Frauenhoferův institut. Pohonné hmoty lze v širokém rozmezí míchat s biodieselem,a plyn využit v kogeneračních jednotkách nebo jako vstup do syntézního procesu. Biouhlí lze využít jako komponentu pro zlepšení mikrobiologické kvality půdy. Více Biobaterie

07.06.2015: Vysoce účinné tenkovrstvé moduly
Evropský projekt Sharc25 míří na 25% účinnost tenkovrstvých FV článků na bázi CIGS, tedy o 3% více než činí dnes nejlepší výsledky. Účinnost tenkovrstvých solárních článku v posledních letech výrazně vyrostla. CIGS na folii dosahuje 20,4 % a je tedy na stejné úrovni jako multikrystalické křemíkové články. CIGS na skle v loňském roce dosáhly účinnosti 21,7%. Přenos výsledků do výroby by mohl snížit také v Evropě ceny solárních článků pod 35 eurocentu/Wp, u instalovaných pak pod 60 eurocentů/Wp. Více

07.06.2015: Ocelové rotory VE
Na rozdíl od kompozitních materiálů, z nichž se vyrábějí rotory větrných elektráren, se nyní zkoušejí ocelové rotory.Jejich předností je především minimálně 90% recyklace, nižší cena a rychlejší výroba, ve srovnání se současnými plasty. Rovněž přesnost je vyšší. Zatím byly realizovány menší turbíny a bude se vyrábět prototyp s 2,8 metru dlouhými pro turbínu se svislou osou rotace a průměrem 2 metry. Více
  Podporujeme
Udrzitelnost.cz

Udrzitelnost.cz
  Tiskové zprávy
    Dokumenty
    Listiny sdružení
    Informace
  © Eurosolar.cz, o.s. 2010
  Sluneční energie a obnovitelné zdroje
  Překlady (pokud není uvedeno
  jinak): Milan Smrž

  Tento web podpořil:
  Státní fond životního prostředí

  logo SFŽP
    Počet návštěvníků
  Celkem od prosince 2007
  630190
  Srpen3479
  Dnes86
  Právě online2

  Tisková zpráva č. 3/2001

  Stanovisko k vojenské ostraze jaderných elektráren

  V souvislosti s posledními událostmi ve světě začala Armáda České republiky střežit prostor obou českých jaderných elektráren. Toto opatření vyvolaly obavy bezpečnostních složek z možných teroristických útoků na strategické cíle. Jak plyne z historie i jak potvrdily nedávné události, cílem těchto útoků jsou téměř výlučně mocenská centra - nezávisle na tom, z jakých pohnutek - od promyšlených politických a mocenských tahů velkých skupin, až po činy osamocených mozků nemocných nenávistí.
  To je jedno z nevyhnutelných nebezpečí, které centralizace přináší - zničení jakéhokoliv centra s velikou pravděpodobností přinese adekvátně tomu obrovské následky. 11.září ukázalo, jak snadné je hluboce otřást či dokonce destruovat centralizovanou společnost rozmetáním parlamentu, politického, vojenského či ekonomického centra, jaderné elektrárny nebo velké přehrady nad hlavním městem. Tuto hrozbu nelze za současného stavu světa zcela odvrátit, je možné ji jenom poněkud snížit.
  Kardinální místo mezi centralizovanými strukturami zaujímá energetika - celá společnost západního světa je do posledního článku života absolutně závislá na energii. Energetika je současně základním centralizujícím faktorem - vždy tomu tak bylo, ať se jednalo o středověké přístavy nebo o průmyslová, sídelní a mocenská centra situovaná v blízkosti uhelných pánví v dobách pozdějších.
  Ve srovnání s touto skutečností je vidět, jak stabilní a bezpečná by mohla být informační společnost, která by své energetické nároky kryla kombinací různých zdrojů decentralizované solární energetiky. Nebude nikdy tolik teroristů, ani šílenců či sebevrahů, kteří by dokázali rozbít desetitisíce decentralizovaných fotovoltaických elektráren, nebude nikdy v rukou teroristů tolik raket a aut naložených výbušninou, aby dovedly zničit desetitisíce větrných turbín. Nejspíš se takovéto objekty vůbec nestanou strategickými cíly.
  Ochrana atomových elektráren je navíc dalším externím nákladem atomové energetiky, další novou neuváděnou položkou, která neveřejným způsobem zvyšuje skutečnou cenu elektrického proudu vyráběného v atomových elektrárnách. Armádní náklady se tak stávají energetickými náklady a výroba "levného proudu" je dotována z bezpečnostního rozpočtu. Je to charakteristické, protože dnešní energetický systém a další odvětví, založená na fosilně jaderných zdrojích, nejsou z principu bezpečné; tím, že odpadem a exhalacemi devastují životní prostředí regionů i celého planetárního systému; tím, že jejich setrvání je ohraničeno, protože jejich funkčnost je založena na vyčerpatelných zdrojích; tím, že podporují urbanizaci a přispívají centralizaci výroby a spotřeby, i tím, že vylidňují venkovský prostor a ožebračují země třetího světa. Tento energetický systém je také spoluodpovědný za rozevírání sociálních nůžek. To všechno nejsou jenom újmy hospodářské nebo politické, ale po 11. září i újmy bezpečnostní.
  Pro zajištění budoucnosti je nezbytné všechny dostupné prostředky investovat do restrukturalizace energetiky a hospodářství do decentralizované sluneční podoby, a tak zvýšit stabilitu a bezpečnost tohoto světa.

  Praha, 28.10.2001      Za Eurosolar: Milan Smrž a Jan Krucký

    Přednášky a akce
  žŽádné akce
    Vyhledávání
  Vyhledávání v časopisu!
  PenzionyChata soukromíChataChata KomorníkUbytování velké skupinyChata Česká KanadaPenzion Jižní ČechyČeská Kanada ubytováníUbytování Jižní ČechySportovní rybolovJižní Čechy chataKunžakTuristika penzion
    Vyhledávání Google
  Vlastní vyhledávání
    Přihlášení

  Uživatelské jméno:

  Heslo:
  Registrace nového čtenáře!

    Extra
    Petice
    Nejčtenější články
  Emisní obchod - propadák
  (11. 10. 2013, 1203x)
  Dopis prezidentu republiky
  (20. 03. 2013, 822x)
    Anketa
  Přihlásili byste se k odběru garantovaného zeleného proudu? Jakou cenu byste byli ochotni za něj nejvíce zaplatit, kdyby jeho cena ve srovnání s průměrnou cenou proudu jiných dodavatelů byla (Jde o proud s certifikovanou garancí, že část výnosů se bude vracet do další podpory a výstavby OZE.):

  stejná
  3240 (3240 hl.)
  o 2 % dražší
  1908 (1908 hl.)
  o 4 % dražší
  2051 (2051 hl.)
  o 6 % dražší
  1989 (1989 hl.)
  o 8% dražší
  2089 (2089 hl.)
  v žádném případě
  1752 (1752 hl.)

  Celkem hlasovalo: 13029
    Spřátelené weby
  Ekolist
  Zelené zpravodajství
  TBZ-Info
  Energetické technologie
  Eusolar
  Sluneční kolektory
  Ekologické bydlení - energie, domy, šetření, ekologie, recyklace
  Ekologické bydlení
  Chcete si s námi vyměnit ikonku a odkaz? Spojte se s námi! Pište.
    Naše ikona
  Budeme rádi když si na svůj web umístíte naši ikonu s odkazem na tyto stránky.

  Ikona

  Zdrojový kód si můžete stáhnlout zde

  Reklama třetí strany. Obsah zprostředkovává společnost Google.com

  Homepage ¦ Kontakty ¦ Časopis ¦ RSS ¦ Redakce ¦ Webmaster
  Dnes je 31. 08. 2015
  Články lze kopírovat jen se svolením autora ¦ Vytvořeno pomocí phpRS.