Hlavní menu
  Novinky
01.05.2016: Odstranění JE na bedrech daňových plátců?
Komise pro finanční otázky jaderné energie navrhla, aby provozovatelé JE za rizikový příplatek 6 miliard byli úplně osvobození od finanční odpovědnosti za jimi produkovaný odpad. Na veřejnosti by pak zbývalo nejméně 60 miliard. Rizikový příplatek je rizikem především daňové poplatníky.Náklady na transport a uložení jaderného odpadu jsou podle výpočtu stress testů na základě zprávy ministerstva hospodářství odhadnuty na 120 miliard euro. Uložených 6 miliard nemůže za současné situace s nulovou úrokovou sazbou tuto celou částku do roku 2099 zajistit, ani kdyby se úroky vrátily na někdejší hodnotu kolem 3%. Je třeba rovněž počítat s nárůstem nákladů na odstraněné elektrárny a odpadu. Více.

01.05.2016: Potenciál biomasy v SRN
Nová studie FNR (Odborná agentura pro obnovitelné suroviny) se týká potenciálů využití bioenergie pro celkové energetické zásobování. V roce 2015 poskytovala bioenergie 8% primární energetické spotřeby Německa, celkem 13.306 PJ. Sice se předpokládá pokles, ale kdyby se potenciál biomasy využil kaskádovitým způsobem; nejprve surovinově a následně energeticky, byl by v Německu schopen pokrýt celkem jednu čtvrtinu primární energetické spotřeby. Předpokladem pro toto je společenský konsenzus a odpovídající rámcová podmínky. V ČR je hustota osídlení 1,8 krát nižší, a o deset procent více lesů. Tomu by odpovídalo zvýšení podílu bioenergie na celkové spotřebě primární energie v ČR odhadem na 30-35%. Více.

01.05.2016: Saudi budou investovat do OZE
Saudská Arábie s největšími nalezišti ropy na světě rozhodla o velikých investicích do obnovitelných zdrojů.Dne 26.dubna oznámil Saudsko arabský král Salmán bin Abd al-Azíz ambiciózní plán výstavby obnovitelných zdrojů energie "Saudsko-arabská vize 2030". V rámci tohoto programu by mělo být vybudováno v první etapě 9,5 GW instalovaného výkonu. Kdyby tento cíl měl být dosažen, tak by ročně mělo být vybudováno 700 MW. Více.
  Podporujeme
Udrzitelnost.cz

Udrzitelnost.cz
  Tiskové zprávy
    Dokumenty
    Listiny sdružení
    Informace
  © Eurosolar.cz, o.s. 2010
  Sluneční energie a obnovitelné zdroje
  Překlady (pokud není uvedeno
  jinak): Milan Smrž

  Tento web podpořil:
  Státní fond životního prostředí

  logo SFŽP
    Počet návštěvníků
  Celkem od prosince 2007
  670221
  Květen939
  Dnes28
  Právě online2

  Petice na podporu obnovitelné energetiky

  My, níže podepsaní, využíváme zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním a požadujeme přijetí nového zákona o obnovitelných energiích s minimálními výkupními cenami.

  PETIČNÍ PODPISY SHROMAŽĎUJE Eurosolar.cz,
  IČO 70105502 , TRUHLÁŘSKÁ 11, 110 00 PRAHA 1.

  Nezbytnost nového zákona

  Stále více se ukazuje, že mírová budoucnost naší civilizace je nedílně spojena s rozmachem obnovitelné energetiky (energie větru, slunečního záření, biomasy, vodní síly, ad.). Touto cestou lze překlenout současnou environmentální a politickou krizi, plynoucí z postupných klimatických změn i z horečného záboru území s fosilními zdroji. Propočty odborníků přitom dokládají, že dostupný potenciál obnovitelné energetiky (OE) může pokrýt celosvětovou spotřebu energie.

  Systém minimálních cen nebo systém kvót?

  Existují dva systémy zákonné podpory obnovitelných zdrojů energie.
  První z nich podporuje jejich rozvoj prostřednictvím časově ohraničené minimální výkupní ceny za dodanou energii. Funguje v zemích, kde se OE nejlépe daří (Německo, Španělsko). Také někdejší vlajková loď OE Dánsko dosáhla jejího největšího rozmachu do roku 2000 a to právě díky uplatnění tohoto systému.
  Druhý systém stanovuje tzv. kvóty, tj. minimální množství obnovitelné energie pro všechny distributory na trhu. Tento tzv. kvótační systém se pro zavádění OE zjevně nehodí. Je preferován státy, které se v důsledku své závislosti na velkých elektrických podnicích brání zavádění OE. Navzdory propagandě velkých energetických firem jsou kvótační regulace vysoce byrokratické a nepřátelské k volné soutěži, protože stát pomocí kvót silně reguluje množství energie na trhu.

  Žádáme kompetentní orgány aby se zasadili o přijetí zákonů jež by preferovali systém minimálních výkupních cen z obnovitelných zdrojů energie.


  Petici podepsalo 138 signatářů.
  Jméno:
  Příjmení:
  ulice:
  čp:
  PSČ:
  obec:
  e-mail:

  Vyplňte prosím všechny kolonky pečlivě! Odesláním formuláře souhlasíte s uveřejněním vašeho podpisu.

    

    Prezentace

  Obnovitelná energie jako cesta decentralizace

  Úplné zásobování obnovitelnou energií

    Přednášky a akce
  Seminář o udržitelnosti
  26.05 Přírodní škola - Strossmayerovo náměstí
  Udržitelná obnovitelná energetika jako jediná cesta
  06.10 DŮM KULTURY MILEVSKO Nádražní 846, Milev

  Přehled vššech akcí eurosolaru.cz

    Vyhledávání
  Vyhledávání v časopisu!
  PenzionyChata soukromíChataChata KomorníkUbytování velké skupinyChata Česká KanadaPenzion Jižní ČechyČeská Kanada ubytováníUbytování Jižní ČechySportovní rybolovJižní Čechy chataKunžakTuristika penzion
    Vyhledávání Google
  Vlastní vyhledávání
    Přihlášení

  Uživatelské jméno:

  Heslo:
  Registrace nového čtenáře!

    Extra
    Petice
    Nejčtenější články
  Emisní obchod - propadák
  (11. 10. 2013, 1980x)
    Anketa
  Přihlásili byste se k odběru garantovaného zeleného proudu? Jakou cenu byste byli ochotni za něj nejvíce zaplatit, kdyby jeho cena ve srovnání s průměrnou cenou proudu jiných dodavatelů byla (Jde o proud s certifikovanou garancí, že část výnosů se bude vracet do další podpory a výstavby OZE.):

  stejná
  3564 (3564 hl.)
  o 2 % dražší
  2102 (2102 hl.)
  o 4 % dražší
  2230 (2230 hl.)
  o 6 % dražší
  2143 (2143 hl.)
  o 8% dražší
  2258 (2258 hl.)
  v žádném případě
  1928 (1928 hl.)

  Celkem hlasovalo: 14225
    Spřátelené weby
  Ekolist
  Zelené zpravodajství
  TBZ-Info
  Energetické technologie
  Eusolar
  Sluneční kolektory
  Ekologické bydlení - energie, domy, šetření, ekologie, recyklace
  Ekologické bydlení
  Chcete si s námi vyměnit ikonku a odkaz? Spojte se s námi! Pište.
    Naše ikona
  Budeme rádi když si na svůj web umístíte naši ikonu s odkazem na tyto stránky.

  Ikona

  Zdrojový kód si můžete stáhnlout zde

  Reklama třetí strany. Obsah zprostředkovává společnost Google.com

  Homepage ¦ Kontakty ¦ Časopis ¦ RSS ¦ Redakce ¦ Webmaster
  Dnes je 06. 05. 2016
  Články lze kopírovat jen se svolením autora ¦ Vytvořeno pomocí phpRS.