Hlavní menu
  Novinky
14.12.2014: Flexibilní levná fotovoltaika
Rakouská firma Crystalsol uvádí na trh novou generaci fotovoltaických článků, jejichž hlavním principem je absorpční vrstva vytvořená z krystalického polovodičového prášku. Jeho částice mají typický průměr 40 μm a jsou uspořádány do monovrstvy a fixovány polymerním filmem. Částice jsou vytvořeny z levného materiálu (mědi, zinku, cínu, síry a selenu),l přičemž každá částice je pokryta extrémně tenkou vrstvou vytvářející p/n přechod. Výroba je založena na R2R technologii, zaručující vysokou výrobní rychlost podobnou jakou má tiskařský průmysl. S ohledem na to, že každý krystal je separátním fotovoltaickým elementem, není omezena velikost a či tvar fotovoltaických elementů zde.

14.12.2014: Boom americké fotovoltaiky
Fotovoltaika v USA slaví úspěchy, poprvé v předposledním kvartálu (3/14) bylo dosaženo více než 300 MW fotovoltaiky v residenčním sektoru, z toho 50% bez jakékoliv státní podpory. Koncem tohoto roky bude vybaveno více než 600.000 domů fotovoltaikou. 36 % všech nových instalací elektrické výrobní kapacity během prvních 3 kvartálů pochází ze sluneční energie. Růst se stále zrychluje: z 540 MW ve 3. kvartále 2013 na 825 MW Q3 2014. Předpokládá se nárůst FV instalací v roce 2014 na 6,5 GW o 36% více než v roce 2013. V prvním kvartálu 2014 byl rovněž dokončen CSP projekt 392 MW Ivanpah a druhá fáze 125 MW projektu Genesis Solar. zde.

14.12.2014: Fotovoltaika a větrná energie
Do roku 2030 jsou schopny největší výrobní nástroje obnovitelné elektřiny zajistit snížení emisí oxidu uhličitého o 3,8 miliard tun ročně, s politickou podporou ještě mnohem více. Výroba elektřiny je zodpovědná za více než 40 % uhlíkových emisí a čtvrtinu skleníkových plynů. Abychom udrželi teplotu v rozmezí + 2° C je třeba ještě tuto dekádu zásadně snížit emise. Potřebné technologie jsou k dispozici – větrná a sluneční energie. Ceny větrných a solárních energetických zařízení dramaticky klesly a trend bude pokračovat. zde.
  Podporujeme
Udrzitelnost.cz

Udrzitelnost.cz
  Tiskové zprávy
    Dokumenty
    Listiny sdružení
    Informace
  © Eurosolar.cz, o.s. 2010
  Sluneční energie a obnovitelné zdroje
  Překlady (pokud není uvedeno
  jinak): Milan Smrž

  Tento web podpořil:
  Státní fond životního prostředí

  logo SFŽP
    Počet návštěvníků
  Celkem od prosince 2007
  597063
  Prosinec2752
  Dnes68
  Právě online1

  Petice na podporu obnovitelné energetiky

  My, níže podepsaní, využíváme zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním a požadujeme přijetí nového zákona o obnovitelných energiích s minimálními výkupními cenami.

  PETIČNÍ PODPISY SHROMAŽĎUJE Eurosolar.cz,
  IČO 70105502 , TRUHLÁŘSKÁ 11, 110 00 PRAHA 1.

  Nezbytnost nového zákona

  Stále více se ukazuje, že mírová budoucnost naší civilizace je nedílně spojena s rozmachem obnovitelné energetiky (energie větru, slunečního záření, biomasy, vodní síly, ad.). Touto cestou lze překlenout současnou environmentální a politickou krizi, plynoucí z postupných klimatických změn i z horečného záboru území s fosilními zdroji. Propočty odborníků přitom dokládají, že dostupný potenciál obnovitelné energetiky (OE) může pokrýt celosvětovou spotřebu energie.

  Systém minimálních cen nebo systém kvót?

  Existují dva systémy zákonné podpory obnovitelných zdrojů energie.
  První z nich podporuje jejich rozvoj prostřednictvím časově ohraničené minimální výkupní ceny za dodanou energii. Funguje v zemích, kde se OE nejlépe daří (Německo, Španělsko). Také někdejší vlajková loď OE Dánsko dosáhla jejího největšího rozmachu do roku 2000 a to právě díky uplatnění tohoto systému.
  Druhý systém stanovuje tzv. kvóty, tj. minimální množství obnovitelné energie pro všechny distributory na trhu. Tento tzv. kvótační systém se pro zavádění OE zjevně nehodí. Je preferován státy, které se v důsledku své závislosti na velkých elektrických podnicích brání zavádění OE. Navzdory propagandě velkých energetických firem jsou kvótační regulace vysoce byrokratické a nepřátelské k volné soutěži, protože stát pomocí kvót silně reguluje množství energie na trhu.

  Žádáme kompetentní orgány aby se zasadili o přijetí zákonů jež by preferovali systém minimálních výkupních cen z obnovitelných zdrojů energie.


  Petici podepsalo 136 signatářů.
  Jméno:
  Příjmení:
  ulice:
  čp:
  PSČ:
  obec:
  e-mail:

  Vyplňte prosím všechny kolonky pečlivě! Odesláním formuláře souhlasíte s uveřejněním vašeho podpisu.

    

    Přednášky a akce
  žŽádné akce
    Vyhledávání
  Vyhledávání v časopisu!
  PenzionyChata soukromíChataChata KomorníkUbytování velké skupinyChata Česká KanadaPenzion Jižní ČechyČeská Kanada ubytováníUbytování Jižní ČechySportovní rybolovJižní Čechy chataKunžakTuristika penzion
    Vyhledávání Google
  Vlastní vyhledávání
    Přihlášení

  Uživatelské jméno:

  Heslo:
  Registrace nového čtenáře!

    Extra
    Petice
    Nejčtenější články
  Obnovitelné zprávy za rok 2011
  (14. 05. 2012, 1421x)
  Emisní obchod - propadák
  (11. 10. 2013, 801x)
    Anketa
  Přihlásili byste se k odběru garantovaného zeleného proudu? Jakou cenu byste byli ochotni za něj nejvíce zaplatit, kdyby jeho cena ve srovnání s průměrnou cenou proudu jiných dodavatelů byla (Jde o proud s certifikovanou garancí, že část výnosů se bude vracet do další podpory a výstavby OZE.):

  stejná
  2997 (2997 hl.)
  o 2 % dražší
  1727 (1727 hl.)
  o 4 % dražší
  1845 (1845 hl.)
  o 6 % dražší
  1827 (1827 hl.)
  o 8% dražší
  1904 (1904 hl.)
  v žádném případě
  1574 (1574 hl.)

  Celkem hlasovalo: 11874
    Spřátelené weby
  Ekolist
  Zelené zpravodajství
  TBZ-Info
  Energetické technologie
  Eusolar
  Sluneční kolektory
  Ekologické bydlení - energie, domy, šetření, ekologie, recyklace
  Ekologické bydlení
  Chcete si s námi vyměnit ikonku a odkaz? Spojte se s námi! Pište.
    Naše ikona
  Budeme rádi když si na svůj web umístíte naši ikonu s odkazem na tyto stránky.

  Ikona

  Zdrojový kód si můžete stáhnlout zde

  Reklama třetí strany. Obsah zprostředkovává společnost Google.com

  Homepage ¦ Kontakty ¦ Časopis ¦ RSS ¦ Redakce ¦ Webmaster
  Dnes je 21. 12. 2014
  Články lze kopírovat jen se svolením autora ¦ Vytvořeno pomocí phpRS.