Hlavní menu
  Novinky
12.04.2015: Trhliny u nového reaktoru ve Flammanville
Dozorčí francouzský jaderný úřad Autorité de Sûreté Nucléaire ASN zveřejnil dne 7.4.2015 zprávu o tom, že v plášti stavěného reaktoru Flammanville-3 byly nalezeny trhliny, obdobně, jako byly nalezeny u belgických jaderných reaktorů Doel-3 a Tihange-2, které byly odstaveny od sítě. Francouzský reaktor měl být připojen k síti 2012 za cenu 3,3 miliardy euro. V současné době je zpožděn o 5 let a cena překročena o 5,2 miliardy,celkem na 8,5 miliardy. Bylo zjištěno množství stavebních nedostatků - díry v betonových pilířích, stěny nádrže pro vyhořené články jsou závadné, nejméně čtvrtina spojení ocelového vyložení kontainmentu neodpovídá předepsaným standardům a byly zjištěny trhliny v betonových základech, které vedly k mnoha měsíčnímu zastavení stavby. Více

12.04.2015: Otazníky na energií z vesmíru
Čína začíná uvažovat o využití stacionární sluneční elektrárny na orbitě, sdělila čínská tisková kancelář Xinhua. Elektrárna by mohla dodávat prakticky stále veliké množství elektřiny, která by se na zem dopravovala mikrovlnným nebo laserovým svazkem. Jednalo by se o největší kosmický projekt od doby Apolla. Myšlenka je již stará, pochází z pera sci-fi spisovatele Isaaca Asimova z roku 1941. K roku 2030 by se postavila pokusná stanice a 2050 pak komerční využití.Solární moduly by mohly vyrábět desetkrát více energie než stejné v pozemských podmínkách. Podle Ulricha Waltera, profesora z TU Mnichov experta přes kosmické lety a někdejšího kosmonauta, je projekt nesmyslný, protože nemůže přinést žádnou výhodu. Především uvádí až stonásobné náklady na výrobu elektřiny v kosmickém prostoru. Existuje i závažný bezpečnostní protiargument, který zmínil již Asimov: při změně úhlu o desetitisíciny uhlové sekundy (vyvolané například erupcí slunečního větru) by svazek záření postačoval k tomu, aby přeměnit stovky čtverečným kilometrů zemského povrchu na zářící ruiny. Více

12.04.2015: Baterie pro sluneční proud
Deset tisíc cyklů baterie pro sluneční proud eco umožňuje vyšší hospodárnost fotovoltaických systémů a jistotu dlouhodobé investice.Jedná se o baterie Fortelion japonského výrobce Sony. Garance je poskytována na 10 let. Baterii lze pořídit jako 4 kWh až do 16 kWh, po 2 kWh.Baterie může být napojena na mikrokogeneraci, fotovoltaiku a může rovněž komunikovat se sítí.Jedná se Li-ion technologii, podle velikosti systému vychází cena uskladněné kilowatthodiny mezi 17 a 24 Cent/kWh. Více
  Podporujeme
Udrzitelnost.cz

Udrzitelnost.cz
  Tiskové zprávy
    Dokumenty
    Listiny sdružení
    Informace
  © Eurosolar.cz, o.s. 2010
  Sluneční energie a obnovitelné zdroje
  Překlady (pokud není uvedeno
  jinak): Milan Smrž

  Tento web podpořil:
  Státní fond životního prostředí

  logo SFŽP
    Počet návštěvníků
  Celkem od prosince 2007
  612578
  Duben2172
  Dnes4
  Právě online2

  Petice na podporu obnovitelné energetiky

  My, níže podepsaní, využíváme zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním a požadujeme přijetí nového zákona o obnovitelných energiích s minimálními výkupními cenami.

  PETIČNÍ PODPISY SHROMAŽĎUJE Eurosolar.cz,
  IČO 70105502 , TRUHLÁŘSKÁ 11, 110 00 PRAHA 1.

  Nezbytnost nového zákona

  Stále více se ukazuje, že mírová budoucnost naší civilizace je nedílně spojena s rozmachem obnovitelné energetiky (energie větru, slunečního záření, biomasy, vodní síly, ad.). Touto cestou lze překlenout současnou environmentální a politickou krizi, plynoucí z postupných klimatických změn i z horečného záboru území s fosilními zdroji. Propočty odborníků přitom dokládají, že dostupný potenciál obnovitelné energetiky (OE) může pokrýt celosvětovou spotřebu energie.

  Systém minimálních cen nebo systém kvót?

  Existují dva systémy zákonné podpory obnovitelných zdrojů energie.
  První z nich podporuje jejich rozvoj prostřednictvím časově ohraničené minimální výkupní ceny za dodanou energii. Funguje v zemích, kde se OE nejlépe daří (Německo, Španělsko). Také někdejší vlajková loď OE Dánsko dosáhla jejího největšího rozmachu do roku 2000 a to právě díky uplatnění tohoto systému.
  Druhý systém stanovuje tzv. kvóty, tj. minimální množství obnovitelné energie pro všechny distributory na trhu. Tento tzv. kvótační systém se pro zavádění OE zjevně nehodí. Je preferován státy, které se v důsledku své závislosti na velkých elektrických podnicích brání zavádění OE. Navzdory propagandě velkých energetických firem jsou kvótační regulace vysoce byrokratické a nepřátelské k volné soutěži, protože stát pomocí kvót silně reguluje množství energie na trhu.

  Žádáme kompetentní orgány aby se zasadili o přijetí zákonů jež by preferovali systém minimálních výkupních cen z obnovitelných zdrojů energie.


  Petici podepsalo 136 signatářů.
  Jméno:
  Příjmení:
  ulice:
  čp:
  PSČ:
  obec:
  e-mail:

  Vyplňte prosím všechny kolonky pečlivě! Odesláním formuláře souhlasíte s uveřejněním vašeho podpisu.

    

    Přednášky a akce
  Česká republika je obnovitelná
  27.04 Teplice, městská knihovna, 18:00 - 19:30
  Česká republika je obnovitelná
  06.05 Ostrov nad Ohří, městská knihovna,17:15-
  Kolaps společnosti chiméra nebo budoucnost
  02.06 Klub Prádelna Praha 5
  Česká republika je obnovitelná
  05.06 Městská knihovna Blansko zač. 18:00

  Přehled vššech akcí eurosolaru.cz

    Vyhledávání
  Vyhledávání v časopisu!
  PenzionyChata soukromíChataChata KomorníkUbytování velké skupinyChata Česká KanadaPenzion Jižní ČechyČeská Kanada ubytováníUbytování Jižní ČechySportovní rybolovJižní Čechy chataKunžakTuristika penzion
    Vyhledávání Google
  Vlastní vyhledávání
    Přihlášení

  Uživatelské jméno:

  Heslo:
  Registrace nového čtenáře!

    Extra
    Petice
    Nejčtenější články
  Obnovitelné zprávy za rok 2011
  (14. 05. 2012, 1605x)
  Emisní obchod - propadák
  (11. 10. 2013, 953x)
    Anketa
  Přihlásili byste se k odběru garantovaného zeleného proudu? Jakou cenu byste byli ochotni za něj nejvíce zaplatit, kdyby jeho cena ve srovnání s průměrnou cenou proudu jiných dodavatelů byla (Jde o proud s certifikovanou garancí, že část výnosů se bude vracet do další podpory a výstavby OZE.):

  stejná
  3100 (3100 hl.)
  o 2 % dražší
  1793 (1793 hl.)
  o 4 % dražší
  1927 (1927 hl.)
  o 6 % dražší
  1885 (1885 hl.)
  o 8% dražší
  1973 (1973 hl.)
  v žádném případě
  1636 (1636 hl.)

  Celkem hlasovalo: 12314
    Spřátelené weby
  Ekolist
  Zelené zpravodajství
  TBZ-Info
  Energetické technologie
  Eusolar
  Sluneční kolektory
  Ekologické bydlení - energie, domy, šetření, ekologie, recyklace
  Ekologické bydlení
  Chcete si s námi vyměnit ikonku a odkaz? Spojte se s námi! Pište.
    Naše ikona
  Budeme rádi když si na svůj web umístíte naši ikonu s odkazem na tyto stránky.

  Ikona

  Zdrojový kód si můžete stáhnlout zde

  Reklama třetí strany. Obsah zprostředkovává společnost Google.com

  Homepage ¦ Kontakty ¦ Časopis ¦ RSS ¦ Redakce ¦ Webmaster
  Dnes je 19. 04. 2015
  Články lze kopírovat jen se svolením autora ¦ Vytvořeno pomocí phpRS.