Hlavní menu
  Novinky
07.06.2015: Nové zelené palivo a biobaterie
Termo-katalytickým Reformingem TCR® lze z různých organických zbytků (po bioplynové digesci, sklizňových či průmyslových organických zbytků, odpadního dřeva) získat vysoce kvalitní pohonné hmoty, plyn s vysokým obsahem vodíku a biouhlí. K technologii se současně využije přebytečný proud z obnovitelných zdrojů TRC je centrální technologií širšího konceptu "biobaterie", s kterou přišel Frauenhoferův institut. Pohonné hmoty lze v širokém rozmezí míchat s biodieselem,a plyn využit v kogeneračních jednotkách nebo jako vstup do syntézního procesu. Biouhlí lze využít jako komponentu pro zlepšení mikrobiologické kvality půdy. Více Biobaterie

07.06.2015: Vysoce účinné tenkovrstvé moduly
Evropský projekt Sharc25 míří na 25% účinnost tenkovrstvých FV článků na bázi CIGS, tedy o 3% více než činí dnes nejlepší výsledky. Účinnost tenkovrstvých solárních článku v posledních letech výrazně vyrostla. CIGS na folii dosahuje 20,4 % a je tedy na stejné úrovni jako multikrystalické křemíkové články. CIGS na skle v loňském roce dosáhly účinnosti 21,7%. Přenos výsledků do výroby by mohl snížit také v Evropě ceny solárních článků pod 35 eurocentu/Wp, u instalovaných pak pod 60 eurocentů/Wp. Více

07.06.2015: Ocelové rotory VE
Na rozdíl od kompozitních materiálů, z nichž se vyrábějí rotory větrných elektráren, se nyní zkoušejí ocelové rotory.Jejich předností je především minimálně 90% recyklace, nižší cena a rychlejší výroba, ve srovnání se současnými plasty. Rovněž přesnost je vyšší. Zatím byly realizovány menší turbíny a bude se vyrábět prototyp s 2,8 metru dlouhými pro turbínu se svislou osou rotace a průměrem 2 metry. Více
  Podporujeme
Udrzitelnost.cz

Udrzitelnost.cz
  Tiskové zprávy
    Dokumenty
    Listiny sdružení
    Informace
  © Eurosolar.cz, o.s. 2010
  Sluneční energie a obnovitelné zdroje
  Překlady (pokud není uvedeno
  jinak): Milan Smrž

  Tento web podpořil:
  Státní fond životního prostředí

  logo SFŽP
    Počet návštěvníků
  Celkem od prosince 2007
  630141
  Srpen3430
  Dnes37
  Právě online2

  Petice na podporu obnovitelné energetiky

  My, níže podepsaní, využíváme zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním a požadujeme přijetí nového zákona o obnovitelných energiích s minimálními výkupními cenami.

  PETIČNÍ PODPISY SHROMAŽĎUJE Eurosolar.cz,
  IČO 70105502 , TRUHLÁŘSKÁ 11, 110 00 PRAHA 1.

  Nezbytnost nového zákona

  Stále více se ukazuje, že mírová budoucnost naší civilizace je nedílně spojena s rozmachem obnovitelné energetiky (energie větru, slunečního záření, biomasy, vodní síly, ad.). Touto cestou lze překlenout současnou environmentální a politickou krizi, plynoucí z postupných klimatických změn i z horečného záboru území s fosilními zdroji. Propočty odborníků přitom dokládají, že dostupný potenciál obnovitelné energetiky (OE) může pokrýt celosvětovou spotřebu energie.

  Systém minimálních cen nebo systém kvót?

  Existují dva systémy zákonné podpory obnovitelných zdrojů energie.
  První z nich podporuje jejich rozvoj prostřednictvím časově ohraničené minimální výkupní ceny za dodanou energii. Funguje v zemích, kde se OE nejlépe daří (Německo, Španělsko). Také někdejší vlajková loď OE Dánsko dosáhla jejího největšího rozmachu do roku 2000 a to právě díky uplatnění tohoto systému.
  Druhý systém stanovuje tzv. kvóty, tj. minimální množství obnovitelné energie pro všechny distributory na trhu. Tento tzv. kvótační systém se pro zavádění OE zjevně nehodí. Je preferován státy, které se v důsledku své závislosti na velkých elektrických podnicích brání zavádění OE. Navzdory propagandě velkých energetických firem jsou kvótační regulace vysoce byrokratické a nepřátelské k volné soutěži, protože stát pomocí kvót silně reguluje množství energie na trhu.

  Žádáme kompetentní orgány aby se zasadili o přijetí zákonů jež by preferovali systém minimálních výkupních cen z obnovitelných zdrojů energie.


  Petici podepsalo 136 signatářů.
  Jméno:
  Příjmení:
  ulice:
  čp:
  PSČ:
  obec:
  e-mail:

  Vyplňte prosím všechny kolonky pečlivě! Odesláním formuláře souhlasíte s uveřejněním vašeho podpisu.

    

    Přednášky a akce
  žŽádné akce
    Vyhledávání
  Vyhledávání v časopisu!
  PenzionyChata soukromíChataChata KomorníkUbytování velké skupinyChata Česká KanadaPenzion Jižní ČechyČeská Kanada ubytováníUbytování Jižní ČechySportovní rybolovJižní Čechy chataKunžakTuristika penzion
    Vyhledávání Google
  Vlastní vyhledávání
    Přihlášení

  Uživatelské jméno:

  Heslo:
  Registrace nového čtenáře!

    Extra
    Petice
    Nejčtenější články
  Emisní obchod - propadák
  (11. 10. 2013, 1201x)
  Dopis prezidentu republiky
  (20. 03. 2013, 821x)
    Anketa
  Přihlásili byste se k odběru garantovaného zeleného proudu? Jakou cenu byste byli ochotni za něj nejvíce zaplatit, kdyby jeho cena ve srovnání s průměrnou cenou proudu jiných dodavatelů byla (Jde o proud s certifikovanou garancí, že část výnosů se bude vracet do další podpory a výstavby OZE.):

  stejná
  3239 (3239 hl.)
  o 2 % dražší
  1906 (1906 hl.)
  o 4 % dražší
  2050 (2050 hl.)
  o 6 % dražší
  1987 (1987 hl.)
  o 8% dražší
  2088 (2088 hl.)
  v žádném případě
  1751 (1751 hl.)

  Celkem hlasovalo: 13021
    Spřátelené weby
  Ekolist
  Zelené zpravodajství
  TBZ-Info
  Energetické technologie
  Eusolar
  Sluneční kolektory
  Ekologické bydlení - energie, domy, šetření, ekologie, recyklace
  Ekologické bydlení
  Chcete si s námi vyměnit ikonku a odkaz? Spojte se s námi! Pište.
    Naše ikona
  Budeme rádi když si na svůj web umístíte naši ikonu s odkazem na tyto stránky.

  Ikona

  Zdrojový kód si můžete stáhnlout zde

  Reklama třetí strany. Obsah zprostředkovává společnost Google.com

  Homepage ¦ Kontakty ¦ Časopis ¦ RSS ¦ Redakce ¦ Webmaster
  Dnes je 31. 08. 2015
  Články lze kopírovat jen se svolením autora ¦ Vytvořeno pomocí phpRS.