Hlavní menu
  Novinky
13.04.2014: Obnovitelná energie v Evropě roste
Od roku 2004, kdy jsou dostupná data objemu obnovitelné energie na hrubé energetické spotřebě vzrostl její podíl z 8,3% nas 12,1% v roce 2012.Cílem EU-28 do roku 2020 je 20%. Nevyšší podíl v roce 2012 mělo Švédsko (51,0 %), Lotyšsko (35,8%), Finsko (34,3%) a Rakousko (32,1%). Nejnižší hodonty má Malta (1,4%), Luxemburg (3,1%), Spojené království (4,2%) a Holandsko (4,5%). více

13.04.2014: Co čekat od smlouvy TTIP?
V roce 2011 se dohodly USA a EU začít jednání o TTIP (Transatlantic Trade and Investment Partnership). Od července 2013 pracuje mnoho úředníků na znění smlouvy. Smlouva může mít zásadní vliv také na zemědělství.USA jsou agrární velmocí, která ale neprovozuje žádné zemědělství, protože má průmyslové rozměry. Obrovská stáda dobytka, geneticky modifikované krmivo. Také obecné ekologické aspekty jsou negativní. Na webu EU se píše: "Pro případ dalekosáhlé liberalisace obchodu lze předpokládat jenom omezený celosvětový nárůst emisí CO2. Další možný negativní vliv TTIP – více odpadu, menší biologická různost a zvýšené využívání přírodních zdrojů mají být podle EU kompenzovány oživením obchodu s ekologickým zbožím a službami". To myslí EU vážně? více

13.04.2014: Uhlí v Americe
Zatímco v Číně stále roste spotřeba uhlí, ročně se jedná o 4 miliardy tun, polovinu světové produkce v USA je situace opačná. Podíl uhlí na výrobě elektřiny se snížila z téměř 53 % v roce 2000 pod dnešních 40 %. Situace se zásobami uhlí ve Spojených státech není úplně jasná. Zatímco EIA (Energy Information Administration) tvrdí, že dostupné zásoby stačí na 200 let, jsou oponenti přesvědčeni o jiných údajích. Podle Leslie Glustroma z Clean Energy Action je většina uvedených zásob těžitelná jenom za zvýšených nákladů. Peabody a Arch největší uhelné společnosti v USA ztratily od roku 2011 75 % své hodnoty, když se uhlí pokoušelo soutěžit s plynem a obnovitelnými zdroji.170 nových uhelných elektráren v ceně 450 miliard USD bylo uzavřeno. více
  Podporujeme
Udrzitelnost.cz

Udrzitelnost.cz
  Tiskové zprávy
    Dokumenty
    Listiny sdružení
    Informace
  © Eurosolar.cz, o.s. 2010
  Sluneční energie a obnovitelné zdroje
  Překlady (pokud není uvedeno
  jinak): Milan Smrž

  Tento web podpořil:
  Státní fond životního prostředí

  logo SFŽP
    Počet návštěvníků
  Celkem od prosince 2007
  560805
  Duben2255
  Dnes85
  Právě online2

  Petice na podporu obnovitelné energetiky

  My, níže podepsaní, využíváme zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním a požadujeme přijetí nového zákona o obnovitelných energiích s minimálními výkupními cenami.

  PETIČNÍ PODPISY SHROMAŽĎUJE Eurosolar.cz,
  IČO 70105502 , TRUHLÁŘSKÁ 11, 110 00 PRAHA 1.

  Nezbytnost nového zákona

  Stále více se ukazuje, že mírová budoucnost naší civilizace je nedílně spojena s rozmachem obnovitelné energetiky (energie větru, slunečního záření, biomasy, vodní síly, ad.). Touto cestou lze překlenout současnou environmentální a politickou krizi, plynoucí z postupných klimatických změn i z horečného záboru území s fosilními zdroji. Propočty odborníků přitom dokládají, že dostupný potenciál obnovitelné energetiky (OE) může pokrýt celosvětovou spotřebu energie.

  Systém minimálních cen nebo systém kvót?

  Existují dva systémy zákonné podpory obnovitelných zdrojů energie.
  První z nich podporuje jejich rozvoj prostřednictvím časově ohraničené minimální výkupní ceny za dodanou energii. Funguje v zemích, kde se OE nejlépe daří (Německo, Španělsko). Také někdejší vlajková loď OE Dánsko dosáhla jejího největšího rozmachu do roku 2000 a to právě díky uplatnění tohoto systému.
  Druhý systém stanovuje tzv. kvóty, tj. minimální množství obnovitelné energie pro všechny distributory na trhu. Tento tzv. kvótační systém se pro zavádění OE zjevně nehodí. Je preferován státy, které se v důsledku své závislosti na velkých elektrických podnicích brání zavádění OE. Navzdory propagandě velkých energetických firem jsou kvótační regulace vysoce byrokratické a nepřátelské k volné soutěži, protože stát pomocí kvót silně reguluje množství energie na trhu.

  Žádáme kompetentní orgány aby se zasadili o přijetí zákonů jež by preferovali systém minimálních výkupních cen z obnovitelných zdrojů energie.


  Petici podepsalo 136 signatářů.
  Jméno:
  Příjmení:
  ulice:
  čp:
  PSČ:
  obec:
  e-mail:

  Vyplňte prosím všechny kolonky pečlivě! Odesláním formuláře souhlasíte s uveřejněním vašeho podpisu.

    

    Přednášky a akce
  žŽádné akce
    Vyhledávání
  Vyhledávání v časopisu!
  PenzionyChata soukromíChataChata KomorníkUbytování velké skupinyChata Česká KanadaPenzion Jižní ČechyČeská Kanada ubytováníUbytování Jižní ČechySportovní rybolovJižní Čechy chataKunžakTuristika penzion
    Vyhledávání Google
  Vlastní vyhledávání
    Přihlášení

  Uživatelské jméno:

  Heslo:
  Registrace nového čtenáře!

    Extra
    Petice
    Nejčtenější články
  Obnovitelné zprávy za rok 2011
  (14. 05. 2012, 1008x)
    Anketa
  Přihlásili byste se k odběru garantovaného zeleného proudu? Jakou cenu byste byli ochotni za něj nejvíce zaplatit, kdyby jeho cena ve srovnání s průměrnou cenou proudu jiných dodavatelů byla (Jde o proud s certifikovanou garancí, že část výnosů se bude vracet do další podpory a výstavby OZE.):

  stejná
  2816 (2816 hl.)
  o 2 % dražší
  1619 (1619 hl.)
  o 4 % dražší
  1707 (1707 hl.)
  o 6 % dražší
  1721 (1721 hl.)
  o 8% dražší
  1785 (1785 hl.)
  v žádném případě
  1463 (1463 hl.)

  Celkem hlasovalo: 11111
    Spřátelené weby
  Ekolist
  Zelené zpravodajství
  TBZ-Info
  Energetické technologie
  Eusolar
  Sluneční kolektory
  Ekologické bydlení - energie, domy, šetření, ekologie, recyklace
  Ekologické bydlení
  Chcete si s námi vyměnit ikonku a odkaz? Spojte se s námi! Pište.
    Naše ikona
  Budeme rádi když si na svůj web umístíte naši ikonu s odkazem na tyto stránky.

  Ikona

  Zdrojový kód si můžete stáhnlout zde

  Reklama třetí strany. Obsah zprostředkovává společnost Google.com

  Homepage ¦ Kontakty ¦ Časopis ¦ RSS ¦ Redakce ¦ Webmaster
  Dnes je 17. 04. 2014
  Články lze kopírovat jen se svolením autora ¦ Vytvořeno pomocí phpRS.