Hlavní menu
  Novinky
15.06.2014: Warren Buffett investuje do OZE
Jeden z nejvýznamnějších světových investorů prohlásil, že bude investovat 30 miliard dolarů do obnovitelných zdrojů energie. Touto částkou zdvojnásobí své investice do tohoto oboru. Investice budou směrovány především do větrné a sluneční energie. Osmdesátitří letý investor prohlásil, že "nedává smysl být nejbohatším na hřbitově". Více.

15.06.2014: Ve Fukušimě umírají děti
Po více jak 3 letech od výbuchů ve fukušimské JE vzrostl počet výskytu rakoviny štítné žlázy v oblasti více jak 40 násobně. Více jak 48 procent ze všech zkoumaných 375000 mladých osob z blízkosti havarované JE, testovaných Fukushima Medical University trpí v současnosti uzlinami a cystami a jejich počet se zvyšuje. Bylo zjištěno více jak 120 případů dětské rakoviny, přičemž by statistickému průměru odpovídaly pouhé 3 případy. Obdobná zjištění byla učiněna také v JE Three Mile Island a Čerrnobylu. Jaderný průmysl a jeho obhájci tvrdí, že "ani jedna osoba nebyla zasažena" radioaktivními emisemi z fukušimské JE, které 30 násobně přesahují radiaci v Hirošimě. Více.

15.06.2014: Rozvoj akumulační techniky
Olověné baterie o kapacitě 5 kWh stojí dnes v průměru 1.612 euro/kWh, Li systémy 2.196 euro/kWh. Podle BSW z Mnichova lze očekávat "grid parity" pro fotovoltaiku s akumulací v letech 2015/2016. Bez akumulace bylo grid parity dosaženo již v roce 2011. V roce 2013 bylo v SRN instalováno 10.000 akumulátorů pro fotovoltaiku v letošním by se měl počet zdvojnásobit. Tomu má napomoci státní subvence a kampaň ministerstva životního prostředí. Více.
  Podporujeme
Udrzitelnost.cz

Udrzitelnost.cz
  Tiskové zprávy
    Dokumenty
    Listiny sdružení
    Informace
  © Eurosolar.cz, o.s. 2010
  Sluneční energie a obnovitelné zdroje
  Překlady (pokud není uvedeno
  jinak): Milan Smrž

  Tento web podpořil:
  Státní fond životního prostředí

  logo SFŽP
    Počet návštěvníků
  Celkem od prosince 2007
  579771
  Srpen2478
  Dnes44
  Právě online3

  Petice na podporu obnovitelné energetiky

  My, níže podepsaní, využíváme zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním a požadujeme přijetí nového zákona o obnovitelných energiích s minimálními výkupními cenami.

  PETIČNÍ PODPISY SHROMAŽĎUJE Eurosolar.cz,
  IČO 70105502 , TRUHLÁŘSKÁ 11, 110 00 PRAHA 1.

  Nezbytnost nového zákona

  Stále více se ukazuje, že mírová budoucnost naší civilizace je nedílně spojena s rozmachem obnovitelné energetiky (energie větru, slunečního záření, biomasy, vodní síly, ad.). Touto cestou lze překlenout současnou environmentální a politickou krizi, plynoucí z postupných klimatických změn i z horečného záboru území s fosilními zdroji. Propočty odborníků přitom dokládají, že dostupný potenciál obnovitelné energetiky (OE) může pokrýt celosvětovou spotřebu energie.

  Systém minimálních cen nebo systém kvót?

  Existují dva systémy zákonné podpory obnovitelných zdrojů energie.
  První z nich podporuje jejich rozvoj prostřednictvím časově ohraničené minimální výkupní ceny za dodanou energii. Funguje v zemích, kde se OE nejlépe daří (Německo, Španělsko). Také někdejší vlajková loď OE Dánsko dosáhla jejího největšího rozmachu do roku 2000 a to právě díky uplatnění tohoto systému.
  Druhý systém stanovuje tzv. kvóty, tj. minimální množství obnovitelné energie pro všechny distributory na trhu. Tento tzv. kvótační systém se pro zavádění OE zjevně nehodí. Je preferován státy, které se v důsledku své závislosti na velkých elektrických podnicích brání zavádění OE. Navzdory propagandě velkých energetických firem jsou kvótační regulace vysoce byrokratické a nepřátelské k volné soutěži, protože stát pomocí kvót silně reguluje množství energie na trhu.

  Žádáme kompetentní orgány aby se zasadili o přijetí zákonů jež by preferovali systém minimálních výkupních cen z obnovitelných zdrojů energie.


  Petici podepsalo 136 signatářů.
  Jméno:
  Příjmení:
  ulice:
  čp:
  PSČ:
  obec:
  e-mail:

  Vyplňte prosím všechny kolonky pečlivě! Odesláním formuláře souhlasíte s uveřejněním vašeho podpisu.

    

    Přednášky a akce
  žŽádné akce
    Vyhledávání
  Vyhledávání v časopisu!
  PenzionyChata soukromíChataChata KomorníkUbytování velké skupinyChata Česká KanadaPenzion Jižní ČechyČeská Kanada ubytováníUbytování Jižní ČechySportovní rybolovJižní Čechy chataKunžakTuristika penzion
    Vyhledávání Google
  Vlastní vyhledávání
    Přihlášení

  Uživatelské jméno:

  Heslo:
  Registrace nového čtenáře!

    Extra
    Petice
    Nejčtenější články
  Obnovitelné zprávy za rok 2011
  (14. 05. 2012, 1233x)
    Anketa
  Přihlásili byste se k odběru garantovaného zeleného proudu? Jakou cenu byste byli ochotni za něj nejvíce zaplatit, kdyby jeho cena ve srovnání s průměrnou cenou proudu jiných dodavatelů byla (Jde o proud s certifikovanou garancí, že část výnosů se bude vracet do další podpory a výstavby OZE.):

  stejná
  2915 (2915 hl.)
  o 2 % dražší
  1672 (1672 hl.)
  o 4 % dražší
  1774 (1774 hl.)
  o 6 % dražší
  1775 (1775 hl.)
  o 8% dražší
  1845 (1845 hl.)
  v žádném případě
  1522 (1522 hl.)

  Celkem hlasovalo: 11503
    Spřátelené weby
  Ekolist
  Zelené zpravodajství
  TBZ-Info
  Energetické technologie
  Eusolar
  Sluneční kolektory
  Ekologické bydlení - energie, domy, šetření, ekologie, recyklace
  Ekologické bydlení
  Chcete si s námi vyměnit ikonku a odkaz? Spojte se s námi! Pište.
    Naše ikona
  Budeme rádi když si na svůj web umístíte naši ikonu s odkazem na tyto stránky.

  Ikona

  Zdrojový kód si můžete stáhnlout zde

  Reklama třetí strany. Obsah zprostředkovává společnost Google.com

  Homepage ¦ Kontakty ¦ Časopis ¦ RSS ¦ Redakce ¦ Webmaster
  Dnes je 21. 08. 2014
  Články lze kopírovat jen se svolením autora ¦ Vytvořeno pomocí phpRS.