Hlavní menu
  Novinky
21.04.2014: Součástí klimatického problému je světová klimatická rada
Polovičatá řešení Světové klimatické rady (IPCC) vedou svět ke stále vyššímu oteplování. Místo aby podpořila jediné řešení - 100% obnovitelných zdrojů a biouhlí - navrhují fracking, CCS, jadernou energii a vyšší efektivitu fosilních elektráren. Jako již v minulosti ignoruje klimatická rada dynamiku rozvoje obnovitelné energie a razantní snižování jejich ceny. Velmi důležité jsou klimatické analýzy ICCP o oteplováni Země, ale návrhy této organizace jsou polovičaté a v mnoha případech kontraproduktivní. Je zřetelné, že vlády 120 zemí, které řídí Světovou klimatickou radu zabraňují a brzdí využívání potřebných strategií ochrany klimatu, jako celosvětového nulemisního hospodářství s obnovitelnou energetikou a chemií, nulemisní dopravou a zemědělstvím na bázi biouhlí místo pesticidů a minerálních hnojiv. Je to proto, že jmenovaná opatření jdou ve směru decentrálních a regionálních hospodářských okruhů s profitem pro miliardy lidí a na úkor zisků velikých fosilních a atomových koncernů. Více.

21.04.2014: Auto a síť
Frauenhoferův institut startuje projekt komunikace elektromobilů s elektrickou sítí. Celkem 20 elektromobilů Volkswagen e-up! bude zapojeno do půlročního experimentu akumulace energie v obdobích přebytku elektřiny v síti a jejího prodeje v obdobích nedostatečné výrobní kapacity. Po vyhodnocení bude experiment dále pokračovat s dalšími uživateli. Výzkumníci mají v dalších krocích zájem pokračovat s mnohem většími vzorky uživatelů. V projektu má jízda vždy přednost před akumulací. Více.

21.04.2014: Ryby a zelenina
V Berlíně je v provozu malá kombinovaná městská farma, která kombinuje chov ryb a zeleniny. Je vybudována v dopravním kontejneru v němž jsou kádě s rybami a na jehož střeše je vybudován skleník. V něm se hydroponicky pěstuje zelenina, za použití vody z rybích nádrží. Ta obsahuje fekální odpady a těmi se zelenina hnojí. V nádržích se chová několik druhů ryb, především candáti a kapři a na střeše se pěstuje hydroponicky dvacet druhů běžné zeleniny. Zde je krátké video z berlínské aplikace, a zde článek o budovaném velkém městském projektu.
  Podporujeme
Udrzitelnost.cz

Udrzitelnost.cz
  Tiskové zprávy
    Dokumenty
    Listiny sdružení
    Informace
  © Eurosolar.cz, o.s. 2010
  Sluneční energie a obnovitelné zdroje
  Překlady (pokud není uvedeno
  jinak): Milan Smrž

  Tento web podpořil:
  Státní fond životního prostředí

  logo SFŽP
    Počet návštěvníků
  Celkem od prosince 2007
  561560
  Duben3010
  Dnes41
  Právě online2

  Petice na podporu obnovitelné energetiky

  My, níže podepsaní, využíváme zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním a požadujeme přijetí nového zákona o obnovitelných energiích s minimálními výkupními cenami.

  PETIČNÍ PODPISY SHROMAŽĎUJE Eurosolar.cz,
  IČO 70105502 , TRUHLÁŘSKÁ 11, 110 00 PRAHA 1.

  Nezbytnost nového zákona

  Stále více se ukazuje, že mírová budoucnost naší civilizace je nedílně spojena s rozmachem obnovitelné energetiky (energie větru, slunečního záření, biomasy, vodní síly, ad.). Touto cestou lze překlenout současnou environmentální a politickou krizi, plynoucí z postupných klimatických změn i z horečného záboru území s fosilními zdroji. Propočty odborníků přitom dokládají, že dostupný potenciál obnovitelné energetiky (OE) může pokrýt celosvětovou spotřebu energie.

  Systém minimálních cen nebo systém kvót?

  Existují dva systémy zákonné podpory obnovitelných zdrojů energie.
  První z nich podporuje jejich rozvoj prostřednictvím časově ohraničené minimální výkupní ceny za dodanou energii. Funguje v zemích, kde se OE nejlépe daří (Německo, Španělsko). Také někdejší vlajková loď OE Dánsko dosáhla jejího největšího rozmachu do roku 2000 a to právě díky uplatnění tohoto systému.
  Druhý systém stanovuje tzv. kvóty, tj. minimální množství obnovitelné energie pro všechny distributory na trhu. Tento tzv. kvótační systém se pro zavádění OE zjevně nehodí. Je preferován státy, které se v důsledku své závislosti na velkých elektrických podnicích brání zavádění OE. Navzdory propagandě velkých energetických firem jsou kvótační regulace vysoce byrokratické a nepřátelské k volné soutěži, protože stát pomocí kvót silně reguluje množství energie na trhu.

  Žádáme kompetentní orgány aby se zasadili o přijetí zákonů jež by preferovali systém minimálních výkupních cen z obnovitelných zdrojů energie.


  Petici podepsalo 136 signatářů.
  Jméno:
  Příjmení:
  ulice:
  čp:
  PSČ:
  obec:
  e-mail:

  Vyplňte prosím všechny kolonky pečlivě! Odesláním formuláře souhlasíte s uveřejněním vašeho podpisu.

    

    Přednášky a akce
  žŽádné akce
    Vyhledávání
  Vyhledávání v časopisu!
  PenzionyChata soukromíChataChata KomorníkUbytování velké skupinyChata Česká KanadaPenzion Jižní ČechyČeská Kanada ubytováníUbytování Jižní ČechySportovní rybolovJižní Čechy chataKunžakTuristika penzion
    Vyhledávání Google
  Vlastní vyhledávání
    Přihlášení

  Uživatelské jméno:

  Heslo:
  Registrace nového čtenáře!

    Extra
    Petice
    Nejčtenější články
  Obnovitelné zprávy za rok 2011
  (14. 05. 2012, 1018x)
    Anketa
  Přihlásili byste se k odběru garantovaného zeleného proudu? Jakou cenu byste byli ochotni za něj nejvíce zaplatit, kdyby jeho cena ve srovnání s průměrnou cenou proudu jiných dodavatelů byla (Jde o proud s certifikovanou garancí, že část výnosů se bude vracet do další podpory a výstavby OZE.):

  stejná
  2818 (2818 hl.)
  o 2 % dražší
  1624 (1624 hl.)
  o 4 % dražší
  1712 (1712 hl.)
  o 6 % dražší
  1725 (1725 hl.)
  o 8% dražší
  1791 (1791 hl.)
  v žádném případě
  1467 (1467 hl.)

  Celkem hlasovalo: 11137
    Spřátelené weby
  Ekolist
  Zelené zpravodajství
  TBZ-Info
  Energetické technologie
  Eusolar
  Sluneční kolektory
  Ekologické bydlení - energie, domy, šetření, ekologie, recyklace
  Ekologické bydlení
  Chcete si s námi vyměnit ikonku a odkaz? Spojte se s námi! Pište.
    Naše ikona
  Budeme rádi když si na svůj web umístíte naši ikonu s odkazem na tyto stránky.

  Ikona

  Zdrojový kód si můžete stáhnlout zde

  Reklama třetí strany. Obsah zprostředkovává společnost Google.com

  Homepage ¦ Kontakty ¦ Časopis ¦ RSS ¦ Redakce ¦ Webmaster
  Dnes je 23. 04. 2014
  Články lze kopírovat jen se svolením autora ¦ Vytvořeno pomocí phpRS.