Hlavní menu
  Novinky
19.10.2014: Německo se chce připojit na největší baterii Evropy
Mezi Norskem, které má velikou akumulační kapacitu - v desítkách TWh v přečerpávacích elektrárnách - a Německem vznikne stejnosměrná síť, která by umožnila uschovat na období v vyšší spotřebou přebytečnou obnovitelně generovanou větrnou energii. Výkon, který by bylo možno přenášet by měl být 1,4 GW, odpovídal by tedy jedné velké jaderné elektrárně. zde

19.10.2014: 92% pro OZE
Podle posledního průzkumu považuje 92% obyvatel Německa další výstavbu obnovitelných zdrojů energie za důležitou až za mimořádně důležitou. Tento výzkum byl proveden agenturou TNS Emnid v říjnu tohoto roku. Mezi nejdůležitějšími důvody pro rozvoj OZE bylo uváděno: zajištění budoucnosti pro děti a vnuky, ochrana klimatu, nezávislost na importech energie, možnost občanů podílet se na energetickém zásobování, větší konkurence k energetickým monopolistům, posílení středního podnikání, v delším období pokles spotřebitelských cen elektřiny. Za prvních 9 měsíců tohoto roku byl podíl elektřiny z OZE vb německé síti 27,7%. zde

19.10.2014: Fotovoltaika cestách
V holandském Krommenie, severně od Amsterdamu, vznikl v těchto dnech první úsek 70 metrů dlouhé cyklostezky z fotovoltaických panelů. V betonových panelech o velikosti 2,5 * 3,5 metru je zabudován fotovoltaikyý panel, který je svrchu pokryt centimetrovou vrstvou skla. Kdyby se na 10-20% holandských silnic, které mají celkem 140.000 km instalovala fotovoltaika, mohlo by to pokrýt celou spotřebu úplné holandské elektromobility. zde
  Podporujeme
Udrzitelnost.cz

Udrzitelnost.cz
  Tiskové zprávy
    Dokumenty
    Listiny sdružení
    Informace
  © Eurosolar.cz, o.s. 2010
  Sluneční energie a obnovitelné zdroje
  Překlady (pokud není uvedeno
  jinak): Milan Smrž

  Tento web podpořil:
  Státní fond životního prostředí

  logo SFŽP
    Počet návštěvníků
  Celkem od prosince 2007
  588287
  Říjen2376
  Dnes9
  Právě online1

  Petice na podporu obnovitelné energetiky

  My, níže podepsaní, využíváme zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním a požadujeme přijetí nového zákona o obnovitelných energiích s minimálními výkupními cenami.

  PETIČNÍ PODPISY SHROMAŽĎUJE Eurosolar.cz,
  IČO 70105502 , TRUHLÁŘSKÁ 11, 110 00 PRAHA 1.

  Nezbytnost nového zákona

  Stále více se ukazuje, že mírová budoucnost naší civilizace je nedílně spojena s rozmachem obnovitelné energetiky (energie větru, slunečního záření, biomasy, vodní síly, ad.). Touto cestou lze překlenout současnou environmentální a politickou krizi, plynoucí z postupných klimatických změn i z horečného záboru území s fosilními zdroji. Propočty odborníků přitom dokládají, že dostupný potenciál obnovitelné energetiky (OE) může pokrýt celosvětovou spotřebu energie.

  Systém minimálních cen nebo systém kvót?

  Existují dva systémy zákonné podpory obnovitelných zdrojů energie.
  První z nich podporuje jejich rozvoj prostřednictvím časově ohraničené minimální výkupní ceny za dodanou energii. Funguje v zemích, kde se OE nejlépe daří (Německo, Španělsko). Také někdejší vlajková loď OE Dánsko dosáhla jejího největšího rozmachu do roku 2000 a to právě díky uplatnění tohoto systému.
  Druhý systém stanovuje tzv. kvóty, tj. minimální množství obnovitelné energie pro všechny distributory na trhu. Tento tzv. kvótační systém se pro zavádění OE zjevně nehodí. Je preferován státy, které se v důsledku své závislosti na velkých elektrických podnicích brání zavádění OE. Navzdory propagandě velkých energetických firem jsou kvótační regulace vysoce byrokratické a nepřátelské k volné soutěži, protože stát pomocí kvót silně reguluje množství energie na trhu.

  Žádáme kompetentní orgány aby se zasadili o přijetí zákonů jež by preferovali systém minimálních výkupních cen z obnovitelných zdrojů energie.


  Petici podepsalo 136 signatářů.
  Jméno:
  Příjmení:
  ulice:
  čp:
  PSČ:
  obec:
  e-mail:

  Vyplňte prosím všechny kolonky pečlivě! Odesláním formuláře souhlasíte s uveřejněním vašeho podpisu.

    

    Přednášky a akce
  žŽádné akce
    Vyhledávání
  Vyhledávání v časopisu!
  PenzionyChata soukromíChataChata KomorníkUbytování velké skupinyChata Česká KanadaPenzion Jižní ČechyČeská Kanada ubytováníUbytování Jižní ČechySportovní rybolovJižní Čechy chataKunžakTuristika penzion
    Vyhledávání Google
  Vlastní vyhledávání
    Přihlášení

  Uživatelské jméno:

  Heslo:
  Registrace nového čtenáře!

    Extra
    Petice
    Nejčtenější články
  Obnovitelné zprávy za rok 2011
  (14. 05. 2012, 1335x)
  Emisní obchod - propadák
  (11. 10. 2013, 747x)
    Anketa
  Přihlásili byste se k odběru garantovaného zeleného proudu? Jakou cenu byste byli ochotni za něj nejvíce zaplatit, kdyby jeho cena ve srovnání s průměrnou cenou proudu jiných dodavatelů byla (Jde o proud s certifikovanou garancí, že část výnosů se bude vracet do další podpory a výstavby OZE.):

  stejná
  2958 (2958 hl.)
  o 2 % dražší
  1697 (1697 hl.)
  o 4 % dražší
  1809 (1809 hl.)
  o 6 % dražší
  1801 (1801 hl.)
  o 8% dražší
  1877 (1877 hl.)
  v žádném případě
  1546 (1546 hl.)

  Celkem hlasovalo: 11688
    Spřátelené weby
  Ekolist
  Zelené zpravodajství
  TBZ-Info
  Energetické technologie
  Eusolar
  Sluneční kolektory
  Ekologické bydlení - energie, domy, šetření, ekologie, recyklace
  Ekologické bydlení
  Chcete si s námi vyměnit ikonku a odkaz? Spojte se s námi! Pište.
    Naše ikona
  Budeme rádi když si na svůj web umístíte naši ikonu s odkazem na tyto stránky.

  Ikona

  Zdrojový kód si můžete stáhnlout zde

  Reklama třetí strany. Obsah zprostředkovává společnost Google.com

  Homepage ¦ Kontakty ¦ Časopis ¦ RSS ¦ Redakce ¦ Webmaster
  Dnes je 22. 10. 2014
  Články lze kopírovat jen se svolením autora ¦ Vytvořeno pomocí phpRS.