Hlavní menu
  Novinky
21.04.2014: Součástí klimatického problému je světová klimatická rada
Polovičatá řešení Světové klimatické rady (IPCC) vedou svět ke stále vyššímu oteplování. Místo aby podpořila jediné řešení - 100% obnovitelných zdrojů a biouhlí - navrhují fracking, CCS, jadernou energii a vyšší efektivitu fosilních elektráren. Jako již v minulosti ignoruje klimatická rada dynamiku rozvoje obnovitelné energie a razantní snižování jejich ceny. Velmi důležité jsou klimatické analýzy ICCP o oteplováni Země, ale návrhy této organizace jsou polovičaté a v mnoha případech kontraproduktivní. Je zřetelné, že vlády 120 zemí, které řídí Světovou klimatickou radu zabraňují a brzdí využívání potřebných strategií ochrany klimatu, jako celosvětového nulemisního hospodářství s obnovitelnou energetikou a chemií, nulemisní dopravou a zemědělstvím na bázi biouhlí místo pesticidů a minerálních hnojiv. Je to proto, že jmenovaná opatření jdou ve směru decentrálních a regionálních hospodářských okruhů s profitem pro miliardy lidí a na úkor zisků velikých fosilních a atomových koncernů. Více.

21.04.2014: Auto a síť
Frauenhoferův institut startuje projekt komunikace elektromobilů s elektrickou sítí. Celkem 20 elektromobilů Volkswagen e-up! bude zapojeno do půlročního experimentu akumulace energie v obdobích přebytku elektřiny v síti a jejího prodeje v obdobích nedostatečné výrobní kapacity. Po vyhodnocení bude experiment dále pokračovat s dalšími uživateli. Výzkumníci mají v dalších krocích zájem pokračovat s mnohem většími vzorky uživatelů. V projektu má jízda vždy přednost před akumulací. Více.

21.04.2014: Ryby a zelenina
V Berlíně je v provozu malá kombinovaná městská farma, která kombinuje chov ryb a zeleniny. Je vybudována v dopravním kontejneru v němž jsou kádě s rybami a na jehož střeše je vybudován skleník. V něm se hydroponicky pěstuje zelenina, za použití vody z rybích nádrží. Ta obsahuje fekální odpady a těmi se zelenina hnojí. V nádržích se chová několik druhů ryb, především candáti a kapři a na střeše se pěstuje hydroponicky dvacet druhů běžné zeleniny. Zde je krátké video z berlínské aplikace, a zde článek o budovaném velkém městském projektu.
  Podporujeme
Udrzitelnost.cz

Udrzitelnost.cz
  Tiskové zprávy
    Dokumenty
    Listiny sdružení
    Informace
  © Eurosolar.cz, o.s. 2010
  Sluneční energie a obnovitelné zdroje
  Překlady (pokud není uvedeno
  jinak): Milan Smrž

  Tento web podpořil:
  Státní fond životního prostředí

  logo SFŽP
    Počet návštěvníků
  Celkem od prosince 2007
  561792
  Duben3242
  Dnes127
  Právě online3

  Petice za odstranění daňového zvýhodnění mezinárodní letecké a lodní dopravy

  My, níže podepsaní, využíváme zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním a požadujeme odstranění daňového zvýhodnění mezinárodní letecké a lodní dopravy v podobě nulové spotřební daně takto využívaných pohonných hmot a maziv ( zákon č. 587/1992 Sb.)

  PETIČNÍ PODPISY SHROMAŽĎUJE Eurosolar.cz,
  IČO 70105502 , TRUHLÁŘSKÁ 11, 110 00 PRAHA 1.


  Nulové zdanění leteckých pohonných hmot, dané mezinárodní dohodou z roku 1986, má negativní dopady a to jak z ekologického, tak i ekonomického hlediska. Je zřejmé, že při tvorbě tohoto deformujícího pravidla se přihlíželo především k potřebám globálního obchodu spíše než k primární spravedlnosti či k proklamovaným všeobecným rovným pravidlům bez hospodářské diskriminace. Jde o zjevnou tržní nespravedlnost, která záměrně potlačuje lokální, regionální a národní ekonomiky. Nezdaněná mezinárodní lodní doprava vede navíc k mimotržní podpoře fosilních energetických zdrojů na úkor udržitelného rozvoje a nárůst nadbytečné letecké dopravy vážně zatěžuje životní prostředí.

  Proto žádáme, aby diskuse o opětovném zdanění mezinárodně užívaných leteckých a lodních pohonných hmot a maziv byla začleněna do mezinárodní debaty o klimatu, kde hraje letecký provoz tradičně vedlejší roli, ač se emise z letadel podílejí na klimatických škodách se stoupající tendencí.

  Žádáme vládu, státní orgány i Parlament České republiky, aby v této záležitosti zjednaly nápravu a připojily se k mezinárodním snahám, požadujícím zrušení této očividné ekonomické i ekologické nespravedlnosti. Současně navrhujeme, aby výnos této mezinárodní daně byl využit na trvalé zajištění ekonomické, sociální a mírové stability nejširší možnou podporou obnovitelných zdrojů energie a obnovitelných surovin.


  Petici podepsalo 86 signatářů.
  Jméno:
  Příjmení:
  ulice:
  čp:
  PSČ:
  obec:
  e-mail:

  Vyplňte prosím všechny kolonky pečlivě! Odesláním formuláře souhlasíte s uveřejněním vašeho podpisu.

    

    Přednášky a akce
  žŽádné akce
    Vyhledávání
  Vyhledávání v časopisu!
  PenzionyChata soukromíChataChata KomorníkUbytování velké skupinyChata Česká KanadaPenzion Jižní ČechyČeská Kanada ubytováníUbytování Jižní ČechySportovní rybolovJižní Čechy chataKunžakTuristika penzion
    Vyhledávání Google
  Vlastní vyhledávání
    Přihlášení

  Uživatelské jméno:

  Heslo:
  Registrace nového čtenáře!

    Extra
    Petice
    Nejčtenější články
  Obnovitelné zprávy za rok 2011
  (14. 05. 2012, 1022x)
    Anketa
  Přihlásili byste se k odběru garantovaného zeleného proudu? Jakou cenu byste byli ochotni za něj nejvíce zaplatit, kdyby jeho cena ve srovnání s průměrnou cenou proudu jiných dodavatelů byla (Jde o proud s certifikovanou garancí, že část výnosů se bude vracet do další podpory a výstavby OZE.):

  stejná
  2820 (2820 hl.)
  o 2 % dražší
  1624 (1624 hl.)
  o 4 % dražší
  1713 (1713 hl.)
  o 6 % dražší
  1726 (1726 hl.)
  o 8% dražší
  1792 (1792 hl.)
  v žádném případě
  1468 (1468 hl.)

  Celkem hlasovalo: 11143
    Spřátelené weby
  Ekolist
  Zelené zpravodajství
  TBZ-Info
  Energetické technologie
  Eusolar
  Sluneční kolektory
  Ekologické bydlení - energie, domy, šetření, ekologie, recyklace
  Ekologické bydlení
  Chcete si s námi vyměnit ikonku a odkaz? Spojte se s námi! Pište.
    Naše ikona
  Budeme rádi když si na svůj web umístíte naši ikonu s odkazem na tyto stránky.

  Ikona

  Zdrojový kód si můžete stáhnlout zde

  Reklama třetí strany. Obsah zprostředkovává společnost Google.com

  Homepage ¦ Kontakty ¦ Časopis ¦ RSS ¦ Redakce ¦ Webmaster
  Dnes je 24. 04. 2014
  Články lze kopírovat jen se svolením autora ¦ Vytvořeno pomocí phpRS.