Hlavní menu
  Novinky
07.02.2016: Japonsko se z Fukušimy nepoučilo
Aktivní vulkán Sakurajima na ostrově Kjúšú dne 5. února vybuchl. Předběžné varování je na stupni 3. Vulkán leží 71 km od jaderné elektrárny Sendai s dvěma reaktory, která byla opětovně spuštěny v loňském srpnu a listopadu. "V případě silného výbuchu by nebylo možné rychle odstavil jaderný komplex, včetně zajištění radioaktivních tyčí z reaktoru a skladu v Sendai, pakliže by otřesy dosáhly elektrárny, sdělil Dr. Reinhard Uhrig, protiatomový mluvčí GLOBAL 2000. „ Arogance a ignorace japonské atomové elity od fukušimské havárie stále pokračuje a v ničem se nepoučila.“ Více.

07.02.2016: Absurdní - Evropský parlament připustil vyšší hodnoty oxidů dusíku z dieselů
Pod tlakem automobilové lobby a kancléřky Merkelové EU parlament schválil těsnou většinou vyšší emisní limity, které povolují překročení současných limitů až o 110%. Je to ale pro automobilové koncerny Pyrrhovo vítězství, protože do některých měst nebudou připuštěny ani nové automobily. Desítky tisíc osob umírají předčasně právě díky emisím z naftových motorů. Zatímco v USA jezdí stejná osobní auta s diesel motorem s nízkými emisemi, jsou v Evropě připuštěny čtyřikrát vyšší emisní limity. Více.

07.02.2016: Elektřina z vibrací
Vedoucí projektu získávání elektřiny z vibrací Ryan Harne, profesor strojního a leteckého inženýrství na Ohio State Univerity a ředitel Laboratoře pro výzkum zvuku a vibrací zjistil, že technické struktury podobné stromům bez listí jsou schopny na základě vnitřní rezonance produkovat rovnoměrné vibrace vhodné pro generování elektřiny.Jedná se možné využité vibrací budov, konstrukcí, mostů a podobně pomocí polymerních piezomateriálů, příkladně polyvinyliden fluorid (PVDF). Více.
  Podporujeme
Udrzitelnost.cz

Udrzitelnost.cz
  Tiskové zprávy
    Dokumenty
    Listiny sdružení
    Informace
  © Eurosolar.cz, o.s. 2010
  Sluneční energie a obnovitelné zdroje
  Překlady (pokud není uvedeno
  jinak): Milan Smrž

  Tento web podpořil:
  Státní fond životního prostředí

  logo SFŽP
    Počet návštěvníků
  Celkem od prosince 2007
  653870
  Únor1474
  Dnes58
  Právě online1

  Petice za odstranění daňového zvýhodnění mezinárodní letecké a lodní dopravy

  My, níže podepsaní, využíváme zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním a požadujeme odstranění daňového zvýhodnění mezinárodní letecké a lodní dopravy v podobě nulové spotřební daně takto využívaných pohonných hmot a maziv ( zákon č. 587/1992 Sb.)

  PETIČNÍ PODPISY SHROMAŽĎUJE Eurosolar.cz,
  IČO 70105502 , TRUHLÁŘSKÁ 11, 110 00 PRAHA 1.


  Nulové zdanění leteckých pohonných hmot, dané mezinárodní dohodou z roku 1986, má negativní dopady a to jak z ekologického, tak i ekonomického hlediska. Je zřejmé, že při tvorbě tohoto deformujícího pravidla se přihlíželo především k potřebám globálního obchodu spíše než k primární spravedlnosti či k proklamovaným všeobecným rovným pravidlům bez hospodářské diskriminace. Jde o zjevnou tržní nespravedlnost, která záměrně potlačuje lokální, regionální a národní ekonomiky. Nezdaněná mezinárodní lodní doprava vede navíc k mimotržní podpoře fosilních energetických zdrojů na úkor udržitelného rozvoje a nárůst nadbytečné letecké dopravy vážně zatěžuje životní prostředí.

  Proto žádáme, aby diskuse o opětovném zdanění mezinárodně užívaných leteckých a lodních pohonných hmot a maziv byla začleněna do mezinárodní debaty o klimatu, kde hraje letecký provoz tradičně vedlejší roli, ač se emise z letadel podílejí na klimatických škodách se stoupající tendencí.

  Žádáme vládu, státní orgány i Parlament České republiky, aby v této záležitosti zjednaly nápravu a připojily se k mezinárodním snahám, požadujícím zrušení této očividné ekonomické i ekologické nespravedlnosti. Současně navrhujeme, aby výnos této mezinárodní daně byl využit na trvalé zajištění ekonomické, sociální a mírové stability nejširší možnou podporou obnovitelných zdrojů energie a obnovitelných surovin.


  Petici podepsalo 88 signatářů.
  Jméno:
  Příjmení:
  ulice:
  čp:
  PSČ:
  obec:
  e-mail:

  Vyplňte prosím všechny kolonky pečlivě! Odesláním formuláře souhlasíte s uveřejněním vašeho podpisu.

    

    Prezentace

  Obnovitelná energie jako cesta decentralizace

  Úplné zásobování obnovitelnou energií

    Přednášky a akce
  žŽádné akce
    Vyhledávání
  Vyhledávání v časopisu!
  PenzionyChata soukromíChataChata KomorníkUbytování velké skupinyChata Česká KanadaPenzion Jižní ČechyČeská Kanada ubytováníUbytování Jižní ČechySportovní rybolovJižní Čechy chataKunžakTuristika penzion
    Vyhledávání Google
  Vlastní vyhledávání
    Přihlášení

  Uživatelské jméno:

  Heslo:
  Registrace nového čtenáře!

    Extra
    Petice
    Nejčtenější články
  Emisní obchod - propadák
  (11. 10. 2013, 1473x)
  Dopis prezidentu republiky
  (20. 03. 2013, 1094x)
    Anketa
  Přihlásili byste se k odběru garantovaného zeleného proudu? Jakou cenu byste byli ochotni za něj nejvíce zaplatit, kdyby jeho cena ve srovnání s průměrnou cenou proudu jiných dodavatelů byla (Jde o proud s certifikovanou garancí, že část výnosů se bude vracet do další podpory a výstavby OZE.):

  stejná
  3477 (3477 hl.)
  o 2 % dražší
  2024 (2024 hl.)
  o 4 % dražší
  2159 (2159 hl.)
  o 6 % dražší
  2081 (2081 hl.)
  o 8% dražší
  2178 (2178 hl.)
  v žádném případě
  1854 (1854 hl.)

  Celkem hlasovalo: 13773
    Spřátelené weby
  Ekolist
  Zelené zpravodajství
  TBZ-Info
  Energetické technologie
  Eusolar
  Sluneční kolektory
  Ekologické bydlení - energie, domy, šetření, ekologie, recyklace
  Ekologické bydlení
  Chcete si s námi vyměnit ikonku a odkaz? Spojte se s námi! Pište.
    Naše ikona
  Budeme rádi když si na svůj web umístíte naši ikonu s odkazem na tyto stránky.

  Ikona

  Zdrojový kód si můžete stáhnlout zde

  Reklama třetí strany. Obsah zprostředkovává společnost Google.com

  Homepage ¦ Kontakty ¦ Časopis ¦ RSS ¦ Redakce ¦ Webmaster
  Dnes je 09. 02. 2016
  Články lze kopírovat jen se svolením autora ¦ Vytvořeno pomocí phpRS.