Hlavní menu
  Novinky
01.05.2016: Odstranění JE na bedrech daňových plátců?
Komise pro finanční otázky jaderné energie navrhla, aby provozovatelé JE za rizikový příplatek 6 miliard byli úplně osvobození od finanční odpovědnosti za jimi produkovaný odpad. Na veřejnosti by pak zbývalo nejméně 60 miliard. Rizikový příplatek je rizikem především daňové poplatníky.Náklady na transport a uložení jaderného odpadu jsou podle výpočtu stress testů na základě zprávy ministerstva hospodářství odhadnuty na 120 miliard euro. Uložených 6 miliard nemůže za současné situace s nulovou úrokovou sazbou tuto celou částku do roku 2099 zajistit, ani kdyby se úroky vrátily na někdejší hodnotu kolem 3%. Je třeba rovněž počítat s nárůstem nákladů na odstraněné elektrárny a odpadu. Více.

01.05.2016: Potenciál biomasy v SRN
Nová studie FNR (Odborná agentura pro obnovitelné suroviny) se týká potenciálů využití bioenergie pro celkové energetické zásobování. V roce 2015 poskytovala bioenergie 8% primární energetické spotřeby Německa, celkem 13.306 PJ. Sice se předpokládá pokles, ale kdyby se potenciál biomasy využil kaskádovitým způsobem; nejprve surovinově a následně energeticky, byl by v Německu schopen pokrýt celkem jednu čtvrtinu primární energetické spotřeby. Předpokladem pro toto je společenský konsenzus a odpovídající rámcová podmínky. V ČR je hustota osídlení 1,8 krát nižší, a o deset procent více lesů. Tomu by odpovídalo zvýšení podílu bioenergie na celkové spotřebě primární energie v ČR odhadem na 30-35%. Více.

01.05.2016: Saudi budou investovat do OZE
Saudská Arábie s největšími nalezišti ropy na světě rozhodla o velikých investicích do obnovitelných zdrojů.Dne 26.dubna oznámil Saudsko arabský král Salmán bin Abd al-Azíz ambiciózní plán výstavby obnovitelných zdrojů energie "Saudsko-arabská vize 2030". V rámci tohoto programu by mělo být vybudováno v první etapě 9,5 GW instalovaného výkonu. Kdyby tento cíl měl být dosažen, tak by ročně mělo být vybudováno 700 MW. Více.
  Podporujeme
Udrzitelnost.cz

Udrzitelnost.cz
  Tiskové zprávy
    Dokumenty
    Listiny sdružení
    Informace
  © Eurosolar.cz, o.s. 2010
  Sluneční energie a obnovitelné zdroje
  Překlady (pokud není uvedeno
  jinak): Milan Smrž

  Tento web podpořil:
  Státní fond životního prostředí

  logo SFŽP
    Počet návštěvníků
  Celkem od prosince 2007
  669746
  Květen464
  Dnes40
  Právě online2

  Petice za odstranění daňového zvýhodnění mezinárodní letecké a lodní dopravy

  My, níže podepsaní, využíváme zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním a požadujeme odstranění daňového zvýhodnění mezinárodní letecké a lodní dopravy v podobě nulové spotřební daně takto využívaných pohonných hmot a maziv ( zákon č. 587/1992 Sb.)

  PETIČNÍ PODPISY SHROMAŽĎUJE Eurosolar.cz,
  IČO 70105502 , TRUHLÁŘSKÁ 11, 110 00 PRAHA 1.


  Nulové zdanění leteckých pohonných hmot, dané mezinárodní dohodou z roku 1986, má negativní dopady a to jak z ekologického, tak i ekonomického hlediska. Je zřejmé, že při tvorbě tohoto deformujícího pravidla se přihlíželo především k potřebám globálního obchodu spíše než k primární spravedlnosti či k proklamovaným všeobecným rovným pravidlům bez hospodářské diskriminace. Jde o zjevnou tržní nespravedlnost, která záměrně potlačuje lokální, regionální a národní ekonomiky. Nezdaněná mezinárodní lodní doprava vede navíc k mimotržní podpoře fosilních energetických zdrojů na úkor udržitelného rozvoje a nárůst nadbytečné letecké dopravy vážně zatěžuje životní prostředí.

  Proto žádáme, aby diskuse o opětovném zdanění mezinárodně užívaných leteckých a lodních pohonných hmot a maziv byla začleněna do mezinárodní debaty o klimatu, kde hraje letecký provoz tradičně vedlejší roli, ač se emise z letadel podílejí na klimatických škodách se stoupající tendencí.

  Žádáme vládu, státní orgány i Parlament České republiky, aby v této záležitosti zjednaly nápravu a připojily se k mezinárodním snahám, požadujícím zrušení této očividné ekonomické i ekologické nespravedlnosti. Současně navrhujeme, aby výnos této mezinárodní daně byl využit na trvalé zajištění ekonomické, sociální a mírové stability nejširší možnou podporou obnovitelných zdrojů energie a obnovitelných surovin.


  Petici podepsalo 90 signatářů.
  Jméno:
  Příjmení:
  ulice:
  čp:
  PSČ:
  obec:
  e-mail:

  Vyplňte prosím všechny kolonky pečlivě! Odesláním formuláře souhlasíte s uveřejněním vašeho podpisu.

    

    Prezentace

  Obnovitelná energie jako cesta decentralizace

  Úplné zásobování obnovitelnou energií

    Přednášky a akce
  Udržitelná obnovitelná energetika jako jediná cesta
  06.10 DŮM KULTURY MILEVSKO Nádražní 846, Milev

  Přehled vššech akcí eurosolaru.cz

    Vyhledávání
  Vyhledávání v časopisu!
  PenzionyChata soukromíChataChata KomorníkUbytování velké skupinyChata Česká KanadaPenzion Jižní ČechyČeská Kanada ubytováníUbytování Jižní ČechySportovní rybolovJižní Čechy chataKunžakTuristika penzion
    Vyhledávání Google
  Vlastní vyhledávání
    Přihlášení

  Uživatelské jméno:

  Heslo:
  Registrace nového čtenáře!

    Extra
    Petice
    Nejčtenější články
  Emisní obchod - propadák
  (11. 10. 2013, 1954x)
    Anketa
  Přihlásili byste se k odběru garantovaného zeleného proudu? Jakou cenu byste byli ochotni za něj nejvíce zaplatit, kdyby jeho cena ve srovnání s průměrnou cenou proudu jiných dodavatelů byla (Jde o proud s certifikovanou garancí, že část výnosů se bude vracet do další podpory a výstavby OZE.):

  stejná
  3552 (3552 hl.)
  o 2 % dražší
  2087 (2087 hl.)
  o 4 % dražší
  2218 (2218 hl.)
  o 6 % dražší
  2131 (2131 hl.)
  o 8% dražší
  2244 (2244 hl.)
  v žádném případě
  1915 (1915 hl.)

  Celkem hlasovalo: 14147
    Spřátelené weby
  Ekolist
  Zelené zpravodajství
  TBZ-Info
  Energetické technologie
  Eusolar
  Sluneční kolektory
  Ekologické bydlení - energie, domy, šetření, ekologie, recyklace
  Ekologické bydlení
  Chcete si s námi vyměnit ikonku a odkaz? Spojte se s námi! Pište.
    Naše ikona
  Budeme rádi když si na svůj web umístíte naši ikonu s odkazem na tyto stránky.

  Ikona

  Zdrojový kód si můžete stáhnlout zde

  Reklama třetí strany. Obsah zprostředkovává společnost Google.com

  Homepage ¦ Kontakty ¦ Časopis ¦ RSS ¦ Redakce ¦ Webmaster
  Dnes je 03. 05. 2016
  Články lze kopírovat jen se svolením autora ¦ Vytvořeno pomocí phpRS.