Hlavní menu
  Novinky
22.03.2015: Otázky nad frackingem v Evropě
V polovině března tohoto roku byla zveřejněna studie EWG pojednávající o možnostech a rizicích těžby břidličného plynu v Evropě.Studie přináší přehled následků možné těžby břidličného plynu, které jsou odvozeny z amerických zkušenosti. Údajný úspěch amerického fracking procesu nelze přenést do Evropy, protože zde existují úplně odlišné podmínky. Zde neexistují dostatečné zásoby břidličného plynu, přesto se snaží slovenský zástupce v Komisi EU Maroš Šefčovič prosazovat frackíng všemožnými způsoby a triky. Americké zkušenosti hovoří o tom, že krátkodobý profit byl vykoupen vysokými kolaterálními škodami. New York, podle autora studie Dr. Wernera Zittela, oznámil v loňském roce zákaz frackingu. Ve střední Evropě nelze očekávat opakování amerického úspěchu spolu s tím, aby bylo možné držet škody na životním prostředí na nízké úrovni. Fracking rovněž zakázala Francie zákonem, v dalších EU zemích platí moratorium. Obsáhlou studii mužete stáhnout zde.

22.03.2015: Instalovaný výkon větrné energie v různých zemích
Na konci roku bylo nejvíce větrné kapacity instalováno v Číně 114,8 GW, pak v USA 65,9 a Německo 39,1 GW. Následují Španělsko, Indie a Velká Británie. Během 18 let od roku 1996 bylo celosvětově vybudováno z 6,1 na 369,6 GW výkonu větrné energetiky. Větrná energie představuje v tuto chvíli nejlevnější zdroj obnovitelné energie. V ČR v tuto chvíli neexistuje již žádná podpora výkupní cenou pro větrnou energii. Více.

22.03.2015: Nový termoelektrický materiál
Výzkumníci pod vedením Zhifenga Rena vyvinuli nový termoelektrický materiál na bázi germanium dotované sloučeniny hořčíku a cínu. Jeho performance je výrazně vyšší, než u dosud známých materiálů. Nízká cena, 190 USD na kg materiálu, činí využití ekonomické. Předpokládá se aplikace na výfucích aut, kde bude možno zpět získat část potřebné elektrické energie z odpadního tepla odcházejícího výfukem, nebo využití koncentrovaného slunečního záření. Více.
  Podporujeme
Udrzitelnost.cz

Udrzitelnost.cz
  Tiskové zprávy
    Dokumenty
    Listiny sdružení
    Informace
  © Eurosolar.cz, o.s. 2010
  Sluneční energie a obnovitelné zdroje
  Překlady (pokud není uvedeno
  jinak): Milan Smrž

  Tento web podpořil:
  Státní fond životního prostředí

  logo SFŽP
    Počet návštěvníků
  Celkem od prosince 2007
  610071
  Březen2940
  Dnes32
  Právě online1

  Petice za odstranění daňového zvýhodnění mezinárodní letecké a lodní dopravy

  My, níže podepsaní, využíváme zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním a požadujeme odstranění daňového zvýhodnění mezinárodní letecké a lodní dopravy v podobě nulové spotřební daně takto využívaných pohonných hmot a maziv ( zákon č. 587/1992 Sb.)

  PETIČNÍ PODPISY SHROMAŽĎUJE Eurosolar.cz,
  IČO 70105502 , TRUHLÁŘSKÁ 11, 110 00 PRAHA 1.


  Nulové zdanění leteckých pohonných hmot, dané mezinárodní dohodou z roku 1986, má negativní dopady a to jak z ekologického, tak i ekonomického hlediska. Je zřejmé, že při tvorbě tohoto deformujícího pravidla se přihlíželo především k potřebám globálního obchodu spíše než k primární spravedlnosti či k proklamovaným všeobecným rovným pravidlům bez hospodářské diskriminace. Jde o zjevnou tržní nespravedlnost, která záměrně potlačuje lokální, regionální a národní ekonomiky. Nezdaněná mezinárodní lodní doprava vede navíc k mimotržní podpoře fosilních energetických zdrojů na úkor udržitelného rozvoje a nárůst nadbytečné letecké dopravy vážně zatěžuje životní prostředí.

  Proto žádáme, aby diskuse o opětovném zdanění mezinárodně užívaných leteckých a lodních pohonných hmot a maziv byla začleněna do mezinárodní debaty o klimatu, kde hraje letecký provoz tradičně vedlejší roli, ač se emise z letadel podílejí na klimatických škodách se stoupající tendencí.

  Žádáme vládu, státní orgány i Parlament České republiky, aby v této záležitosti zjednaly nápravu a připojily se k mezinárodním snahám, požadujícím zrušení této očividné ekonomické i ekologické nespravedlnosti. Současně navrhujeme, aby výnos této mezinárodní daně byl využit na trvalé zajištění ekonomické, sociální a mírové stability nejširší možnou podporou obnovitelných zdrojů energie a obnovitelných surovin.


  Petici podepsalo 86 signatářů.
  Jméno:
  Příjmení:
  ulice:
  čp:
  PSČ:
  obec:
  e-mail:

  Vyplňte prosím všechny kolonky pečlivě! Odesláním formuláře souhlasíte s uveřejněním vašeho podpisu.

    

    Přednášky a akce
  Nadchází kolaps civilizace?
  08.04 VŠE Praha, RB 210, 19:45 - 21:30

  Přehled vššech akcí eurosolaru.cz

    Vyhledávání
  Vyhledávání v časopisu!
  PenzionyChata soukromíChataChata KomorníkUbytování velké skupinyChata Česká KanadaPenzion Jižní ČechyČeská Kanada ubytováníUbytování Jižní ČechySportovní rybolovJižní Čechy chataKunžakTuristika penzion
    Vyhledávání Google
  Vlastní vyhledávání
    Přihlášení

  Uživatelské jméno:

  Heslo:
  Registrace nového čtenáře!

    Extra
    Petice
    Nejčtenější články
  Obnovitelné zprávy za rok 2011
  (14. 05. 2012, 1563x)
  Emisní obchod - propadák
  (11. 10. 2013, 917x)
    Anketa
  Přihlásili byste se k odběru garantovaného zeleného proudu? Jakou cenu byste byli ochotni za něj nejvíce zaplatit, kdyby jeho cena ve srovnání s průměrnou cenou proudu jiných dodavatelů byla (Jde o proud s certifikovanou garancí, že část výnosů se bude vracet do další podpory a výstavby OZE.):

  stejná
  3071 (3071 hl.)
  o 2 % dražší
  1775 (1775 hl.)
  o 4 % dražší
  1911 (1911 hl.)
  o 6 % dražší
  1867 (1867 hl.)
  o 8% dražší
  1957 (1957 hl.)
  v žádném případě
  1619 (1619 hl.)

  Celkem hlasovalo: 12200
    Spřátelené weby
  Ekolist
  Zelené zpravodajství
  TBZ-Info
  Energetické technologie
  Eusolar
  Sluneční kolektory
  Ekologické bydlení - energie, domy, šetření, ekologie, recyklace
  Ekologické bydlení
  Chcete si s námi vyměnit ikonku a odkaz? Spojte se s námi! Pište.
    Naše ikona
  Budeme rádi když si na svůj web umístíte naši ikonu s odkazem na tyto stránky.

  Ikona

  Zdrojový kód si můžete stáhnlout zde

  Reklama třetí strany. Obsah zprostředkovává společnost Google.com

  Homepage ¦ Kontakty ¦ Časopis ¦ RSS ¦ Redakce ¦ Webmaster
  Dnes je 28. 03. 2015
  Články lze kopírovat jen se svolením autora ¦ Vytvořeno pomocí phpRS.