Hlavní menu
  Novinky
15.06.2014: Warren Buffett investuje do OZE
Jeden z nejvýznamnějších světových investorů prohlásil, že bude investovat 30 miliard dolarů do obnovitelných zdrojů energie. Touto částkou zdvojnásobí své investice do tohoto oboru. Investice budou směrovány především do větrné a sluneční energie. Osmdesátitří letý investor prohlásil, že "nedává smysl být nejbohatším na hřbitově". Více.

15.06.2014: Ve Fukušimě umírají děti
Po více jak 3 letech od výbuchů ve fukušimské JE vzrostl počet výskytu rakoviny štítné žlázy v oblasti více jak 40 násobně. Více jak 48 procent ze všech zkoumaných 375000 mladých osob z blízkosti havarované JE, testovaných Fukushima Medical University trpí v současnosti uzlinami a cystami a jejich počet se zvyšuje. Bylo zjištěno více jak 120 případů dětské rakoviny, přičemž by statistickému průměru odpovídaly pouhé 3 případy. Obdobná zjištění byla učiněna také v JE Three Mile Island a Čerrnobylu. Jaderný průmysl a jeho obhájci tvrdí, že "ani jedna osoba nebyla zasažena" radioaktivními emisemi z fukušimské JE, které 30 násobně přesahují radiaci v Hirošimě. Více.

15.06.2014: Rozvoj akumulační techniky
Olověné baterie o kapacitě 5 kWh stojí dnes v průměru 1.612 euro/kWh, Li systémy 2.196 euro/kWh. Podle BSW z Mnichova lze očekávat "grid parity" pro fotovoltaiku s akumulací v letech 2015/2016. Bez akumulace bylo grid parity dosaženo již v roce 2011. V roce 2013 bylo v SRN instalováno 10.000 akumulátorů pro fotovoltaiku v letošním by se měl počet zdvojnásobit. Tomu má napomoci státní subvence a kampaň ministerstva životního prostředí. Více.
  Podporujeme
Udrzitelnost.cz

Udrzitelnost.cz
  Tiskové zprávy
    Dokumenty
    Listiny sdružení
    Informace
  © Eurosolar.cz, o.s. 2010
  Sluneční energie a obnovitelné zdroje
  Překlady (pokud není uvedeno
  jinak): Milan Smrž

  Tento web podpořil:
  Státní fond životního prostředí

  logo SFŽP
    Počet návštěvníků
  Celkem od prosince 2007
  581564
  Září255
  Dnes22
  Právě online2

  Petice za odstranění daňového zvýhodnění mezinárodní letecké a lodní dopravy

  My, níže podepsaní, využíváme zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním a požadujeme odstranění daňového zvýhodnění mezinárodní letecké a lodní dopravy v podobě nulové spotřební daně takto využívaných pohonných hmot a maziv ( zákon č. 587/1992 Sb.)

  PETIČNÍ PODPISY SHROMAŽĎUJE Eurosolar.cz,
  IČO 70105502 , TRUHLÁŘSKÁ 11, 110 00 PRAHA 1.


  Nulové zdanění leteckých pohonných hmot, dané mezinárodní dohodou z roku 1986, má negativní dopady a to jak z ekologického, tak i ekonomického hlediska. Je zřejmé, že při tvorbě tohoto deformujícího pravidla se přihlíželo především k potřebám globálního obchodu spíše než k primární spravedlnosti či k proklamovaným všeobecným rovným pravidlům bez hospodářské diskriminace. Jde o zjevnou tržní nespravedlnost, která záměrně potlačuje lokální, regionální a národní ekonomiky. Nezdaněná mezinárodní lodní doprava vede navíc k mimotržní podpoře fosilních energetických zdrojů na úkor udržitelného rozvoje a nárůst nadbytečné letecké dopravy vážně zatěžuje životní prostředí.

  Proto žádáme, aby diskuse o opětovném zdanění mezinárodně užívaných leteckých a lodních pohonných hmot a maziv byla začleněna do mezinárodní debaty o klimatu, kde hraje letecký provoz tradičně vedlejší roli, ač se emise z letadel podílejí na klimatických škodách se stoupající tendencí.

  Žádáme vládu, státní orgány i Parlament České republiky, aby v této záležitosti zjednaly nápravu a připojily se k mezinárodním snahám, požadujícím zrušení této očividné ekonomické i ekologické nespravedlnosti. Současně navrhujeme, aby výnos této mezinárodní daně byl využit na trvalé zajištění ekonomické, sociální a mírové stability nejširší možnou podporou obnovitelných zdrojů energie a obnovitelných surovin.


  Petici podepsalo 86 signatářů.
  Jméno:
  Příjmení:
  ulice:
  čp:
  PSČ:
  obec:
  e-mail:

  Vyplňte prosím všechny kolonky pečlivě! Odesláním formuláře souhlasíte s uveřejněním vašeho podpisu.

    

    Přednášky a akce
  žŽádné akce
    Vyhledávání
  Vyhledávání v časopisu!
  PenzionyChata soukromíChataChata KomorníkUbytování velké skupinyChata Česká KanadaPenzion Jižní ČechyČeská Kanada ubytováníUbytování Jižní ČechySportovní rybolovJižní Čechy chataKunžakTuristika penzion
    Vyhledávání Google
  Vlastní vyhledávání
    Přihlášení

  Uživatelské jméno:

  Heslo:
  Registrace nového čtenáře!

    Extra
    Petice
    Nejčtenější články
  Obnovitelné zprávy za rok 2011
  (14. 05. 2012, 1249x)
    Anketa
  Přihlásili byste se k odběru garantovaného zeleného proudu? Jakou cenu byste byli ochotni za něj nejvíce zaplatit, kdyby jeho cena ve srovnání s průměrnou cenou proudu jiných dodavatelů byla (Jde o proud s certifikovanou garancí, že část výnosů se bude vracet do další podpory a výstavby OZE.):

  stejná
  2929 (2929 hl.)
  o 2 % dražší
  1680 (1680 hl.)
  o 4 % dražší
  1785 (1785 hl.)
  o 6 % dražší
  1781 (1781 hl.)
  o 8% dražší
  1854 (1854 hl.)
  v žádném případě
  1529 (1529 hl.)

  Celkem hlasovalo: 11558
    Spřátelené weby
  Ekolist
  Zelené zpravodajství
  TBZ-Info
  Energetické technologie
  Eusolar
  Sluneční kolektory
  Ekologické bydlení - energie, domy, šetření, ekologie, recyklace
  Ekologické bydlení
  Chcete si s námi vyměnit ikonku a odkaz? Spojte se s námi! Pište.
    Naše ikona
  Budeme rádi když si na svůj web umístíte naši ikonu s odkazem na tyto stránky.

  Ikona

  Zdrojový kód si můžete stáhnlout zde

  Reklama třetí strany. Obsah zprostředkovává společnost Google.com

  Homepage ¦ Kontakty ¦ Časopis ¦ RSS ¦ Redakce ¦ Webmaster
  Dnes je 03. 09. 2014
  Články lze kopírovat jen se svolením autora ¦ Vytvořeno pomocí phpRS.