Hlavní menu
  Novinky
15.05.2016: Globální trendy investic do obnovitelných zdrojů
V minulém roce bylo dosaženo nového investičního rekordu do OZE, mimo investice do velkého hydro. V 2015 bylo investováno 285.9 miliard $, více než minulý rekord 278.5 miliard $ z roku 2011, což je více jak dvojnásobek investic do uhlí a plynu. V Evropě poklesly investice o 21 %, zatímco v USA a Japonsku dosáhly rekordní výše. Stále klesají náklady na vyrobenou jednotku elektřiny z OZE, především u fotovoltaiky poklesla cena ve druhé polovině 2015 na 122$ za MWh, ve srovnání 143$ s rokem 2014. Více.

15.05.2016: Začala výstavba pilotního projektu větrné energie a akumulace do vody
Byl zahájen projekt v Gaildorfu, kde budou do fundamentů čtyř větrných elektráren nad městem integrovány vodní nádrže. Do nich bude ve chvílích nadbytku napumpována voda a v případě potřeby elektrického proudu bude voda přes turbínu do spodní nádrže. Město s 12 tisíci obyvateli tak bude zásobováno pouze obnovitelně generovanou elektřinou. Výkon větrných elektráren bude 4 x 5 MW každá z větrných elektráren vyrobí ročně více jak 11 GWh elektřiny. Výkon čerpací stanice bude 16 MW a množství uskladněné elektřiny 70 MWh při výškovém rozdílu 200 metrů. Množství vody bude 160.000 m3 Nádrže budou částečně podzemní a částečně nadzemní. Projekt byl podpořen částkou 7.150.000 € z rozpočtu inovačního programu ministerstva životního prostředí SRN. Více.

15.05.2016: Lidstvo se může uživit i v roce 2050 bez ztráty plochy lesů
Často se argumentuje tím že pro výživu lidstva je třeba další mýcení lesů. Studie , uveřejněná v časopise Nature Communications prověřuje tento předpoklad z hlediska, že je pro planetární stabilitu je třeba zachovat plochu světových lesů. Bylo prověřeno 500 různých scénářů za hlediska různé intenzity pěstování plodin, využívání plocha k pěstování a způsobů obživy (veganské, vegetariánské i s různým podílem masa). Způsob obživy je nedůležitějším faktorem. Bylo zjištěno, že přes 60% scénářů nevyžaduje žádné další mýcení lesy za účel společné obživy. Při silně na maso orientované obživě je ještě 15% scénářů, jež nevyžadují snížení ploch lesů. K zajištění cíle bude nezbytné zvýšit pěstební plochu na úkor některých travnatých porostů nebo zvýšit dopravní a obchodní toky. Přiměřené a ekologické řešení představuje velikou výzvu. Více.
  Podporujeme
Udrzitelnost.cz

Udrzitelnost.cz
  Tiskové zprávy
    Dokumenty
    Listiny sdružení
    Informace
  © Eurosolar.cz, o.s. 2010
  Sluneční energie a obnovitelné zdroje
  Překlady (pokud není uvedeno
  jinak): Milan Smrž

  Tento web podpořil:
  Státní fond životního prostředí

  logo SFŽP
    Počet návštěvníků
  Celkem od prosince 2007
  673803
  Květen4521
  Dnes109
  Právě online1

  Petice za odstranění daňového zvýhodnění mezinárodní letecké a lodní dopravy

  My, níže podepsaní, využíváme zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním a požadujeme odstranění daňového zvýhodnění mezinárodní letecké a lodní dopravy v podobě nulové spotřební daně takto využívaných pohonných hmot a maziv ( zákon č. 587/1992 Sb.)

  PETIČNÍ PODPISY SHROMAŽĎUJE Eurosolar.cz,
  IČO 70105502 , TRUHLÁŘSKÁ 11, 110 00 PRAHA 1.


  Nulové zdanění leteckých pohonných hmot, dané mezinárodní dohodou z roku 1986, má negativní dopady a to jak z ekologického, tak i ekonomického hlediska. Je zřejmé, že při tvorbě tohoto deformujícího pravidla se přihlíželo především k potřebám globálního obchodu spíše než k primární spravedlnosti či k proklamovaným všeobecným rovným pravidlům bez hospodářské diskriminace. Jde o zjevnou tržní nespravedlnost, která záměrně potlačuje lokální, regionální a národní ekonomiky. Nezdaněná mezinárodní lodní doprava vede navíc k mimotržní podpoře fosilních energetických zdrojů na úkor udržitelného rozvoje a nárůst nadbytečné letecké dopravy vážně zatěžuje životní prostředí.

  Proto žádáme, aby diskuse o opětovném zdanění mezinárodně užívaných leteckých a lodních pohonných hmot a maziv byla začleněna do mezinárodní debaty o klimatu, kde hraje letecký provoz tradičně vedlejší roli, ač se emise z letadel podílejí na klimatických škodách se stoupající tendencí.

  Žádáme vládu, státní orgány i Parlament České republiky, aby v této záležitosti zjednaly nápravu a připojily se k mezinárodním snahám, požadujícím zrušení této očividné ekonomické i ekologické nespravedlnosti. Současně navrhujeme, aby výnos této mezinárodní daně byl využit na trvalé zajištění ekonomické, sociální a mírové stability nejširší možnou podporou obnovitelných zdrojů energie a obnovitelných surovin.


  Petici podepsalo 90 signatářů.
  Jméno:
  Příjmení:
  ulice:
  čp:
  PSČ:
  obec:
  e-mail:

  Vyplňte prosím všechny kolonky pečlivě! Odesláním formuláře souhlasíte s uveřejněním vašeho podpisu.

    

    Prezentace

  Obnovitelná energie jako cesta decentralizace

  Úplné zásobování obnovitelnou energií

    Přednášky a akce
  Seminář o udržitelnosti
  26.05 Přírodní škola - Strossmayerovo náměstí
  Je naše civilizace udržitelná?
  31.05 ZŠ Tuzarova, Praha 7
  Udržitelná obnovitelná energetika jako jediná cesta
  06.10 DŮM KULTURY MILEVSKO Nádražní 846, Milev

  Přehled vššech akcí eurosolaru.cz

    Vyhledávání
  Vyhledávání v časopisu!
  PenzionyChata soukromíChataChata KomorníkUbytování velké skupinyChata Česká KanadaPenzion Jižní ČechyČeská Kanada ubytováníUbytování Jižní ČechySportovní rybolovJižní Čechy chataKunžakTuristika penzion
    Vyhledávání Google
  Vlastní vyhledávání
    Přihlášení

  Uživatelské jméno:

  Heslo:
  Registrace nového čtenáře!

    Extra
    Petice
    Nejčtenější články
  Emisní obchod - propadák
  (11. 10. 2013, 2012x)
    Anketa
  Přihlásili byste se k odběru garantovaného zeleného proudu? Jakou cenu byste byli ochotni za něj nejvíce zaplatit, kdyby jeho cena ve srovnání s průměrnou cenou proudu jiných dodavatelů byla (Jde o proud s certifikovanou garancí, že část výnosů se bude vracet do další podpory a výstavby OZE.):

  stejná
  3606 (3606 hl.)
  o 2 % dražší
  2121 (2121 hl.)
  o 4 % dražší
  2254 (2254 hl.)
  o 6 % dražší
  2158 (2158 hl.)
  o 8% dražší
  2281 (2281 hl.)
  v žádném případě
  1947 (1947 hl.)

  Celkem hlasovalo: 14367
    Spřátelené weby
  Ekolist
  Zelené zpravodajství
  TBZ-Info
  Energetické technologie
  Eusolar
  Sluneční kolektory
  Ekologické bydlení - energie, domy, šetření, ekologie, recyklace
  Ekologické bydlení
  Chcete si s námi vyměnit ikonku a odkaz? Spojte se s námi! Pište.
    Naše ikona
  Budeme rádi když si na svůj web umístíte naši ikonu s odkazem na tyto stránky.

  Ikona

  Zdrojový kód si můžete stáhnlout zde

  Reklama třetí strany. Obsah zprostředkovává společnost Google.com

  Homepage ¦ Kontakty ¦ Časopis ¦ RSS ¦ Redakce ¦ Webmaster
  Dnes je 25. 05. 2016
  Články lze kopírovat jen se svolením autora ¦ Vytvořeno pomocí phpRS.