Hlavní menu
  Novinky
25.01.2015: Na stopě umělé fotosyntéze
V procesu přirozené fotosyntézy jsou účinné látky, které nejsou díky své nestabilitě vhodné pro technickou simulaci fotosyntetického procesu. V poslední době se ale podařilo nalézt vhodnou stabilní náhradu. Jedná se o komplexy manganu(3+) a jejich nanočástice, které naneseny na teflonových membránách rozkládají vody na kyslík a vodík. Cílem výzkumu by měl být technologicky uchopitelný způsob výroby vodíku jako čistého energetického nosiče. Výzkum provádějí týmy okolo profesora Emada Azize, vedoucího HZB-Institutu a profesora Leone Spiccia z Monash University. Výsledky byly zveřejněny v „Journal of Materials Chemistry A“ Royal Society of Chemistry (DOI: 10.1039/c4ta04185b). Více.

25.01.2015: Čištění vody od nitrátů
Přehnojování půdy vede v mnoha oblastech ke zvýšenému obsahu dusičnanů v pitné vodě, které mají nepříznivý vliv na lidské zdraví. Složité odstraňování vede ke vzniku amoniaku, který je rovněž zdraví škodlivý. Yingnan Zhao z University Twente, Institutu MESA+ pro nanotechnologie se svým týmem nalezl jednostupňový způsob využívající nanočástice paladia redukující dusičnany na plynný dusík. Vynález může být aplikován také v domácích filtrech. Více.

25.01.2015: Rok 2014 nejteplejším od roku 1880
Po 134 letech měření globální teploty byl loňský rok vyhodnocen jako nejteplejší. Od průměrné hodnoty za 20. století se loňský rok odlišuje o + 0,68°C a je tak novým rekordem. Video anglicky.
  Podporujeme
Udrzitelnost.cz

Udrzitelnost.cz
  Tiskové zprávy
    Dokumenty
    Listiny sdružení
    Informace
  © Eurosolar.cz, o.s. 2010
  Sluneční energie a obnovitelné zdroje
  Překlady (pokud není uvedeno
  jinak): Milan Smrž

  Tento web podpořil:
  Státní fond životního prostředí

  logo SFŽP
    Počet návštěvníků
  Celkem od prosince 2007
  603324
  Leden4879
  Dnes34
  Právě online1

  Petice za odstranění daňového zvýhodnění mezinárodní letecké a lodní dopravy

  My, níže podepsaní, využíváme zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním a požadujeme odstranění daňového zvýhodnění mezinárodní letecké a lodní dopravy v podobě nulové spotřební daně takto využívaných pohonných hmot a maziv ( zákon č. 587/1992 Sb.)

  PETIČNÍ PODPISY SHROMAŽĎUJE Eurosolar.cz,
  IČO 70105502 , TRUHLÁŘSKÁ 11, 110 00 PRAHA 1.


  Nulové zdanění leteckých pohonných hmot, dané mezinárodní dohodou z roku 1986, má negativní dopady a to jak z ekologického, tak i ekonomického hlediska. Je zřejmé, že při tvorbě tohoto deformujícího pravidla se přihlíželo především k potřebám globálního obchodu spíše než k primární spravedlnosti či k proklamovaným všeobecným rovným pravidlům bez hospodářské diskriminace. Jde o zjevnou tržní nespravedlnost, která záměrně potlačuje lokální, regionální a národní ekonomiky. Nezdaněná mezinárodní lodní doprava vede navíc k mimotržní podpoře fosilních energetických zdrojů na úkor udržitelného rozvoje a nárůst nadbytečné letecké dopravy vážně zatěžuje životní prostředí.

  Proto žádáme, aby diskuse o opětovném zdanění mezinárodně užívaných leteckých a lodních pohonných hmot a maziv byla začleněna do mezinárodní debaty o klimatu, kde hraje letecký provoz tradičně vedlejší roli, ač se emise z letadel podílejí na klimatických škodách se stoupající tendencí.

  Žádáme vládu, státní orgány i Parlament České republiky, aby v této záležitosti zjednaly nápravu a připojily se k mezinárodním snahám, požadujícím zrušení této očividné ekonomické i ekologické nespravedlnosti. Současně navrhujeme, aby výnos této mezinárodní daně byl využit na trvalé zajištění ekonomické, sociální a mírové stability nejširší možnou podporou obnovitelných zdrojů energie a obnovitelných surovin.


  Petici podepsalo 86 signatářů.
  Jméno:
  Příjmení:
  ulice:
  čp:
  PSČ:
  obec:
  e-mail:

  Vyplňte prosím všechny kolonky pečlivě! Odesláním formuláře souhlasíte s uveřejněním vašeho podpisu.

    

    Přednášky a akce
  žŽádné akce
    Vyhledávání
  Vyhledávání v časopisu!
  PenzionyChata soukromíChataChata KomorníkUbytování velké skupinyChata Česká KanadaPenzion Jižní ČechyČeská Kanada ubytováníUbytování Jižní ČechySportovní rybolovJižní Čechy chataKunžakTuristika penzion
    Vyhledávání Google
  Vlastní vyhledávání
    Přihlášení

  Uživatelské jméno:

  Heslo:
  Registrace nového čtenáře!

    Extra
    Petice
    Nejčtenější články
  Obnovitelné zprávy za rok 2011
  (14. 05. 2012, 1476x)
  Emisní obchod - propadák
  (11. 10. 2013, 848x)
    Anketa
  Přihlásili byste se k odběru garantovaného zeleného proudu? Jakou cenu byste byli ochotni za něj nejvíce zaplatit, kdyby jeho cena ve srovnání s průměrnou cenou proudu jiných dodavatelů byla (Jde o proud s certifikovanou garancí, že část výnosů se bude vracet do další podpory a výstavby OZE.):

  stejná
  3026 (3026 hl.)
  o 2 % dražší
  1745 (1745 hl.)
  o 4 % dražší
  1872 (1872 hl.)
  o 6 % dražší
  1842 (1842 hl.)
  o 8% dražší
  1925 (1925 hl.)
  v žádném případě
  1592 (1592 hl.)

  Celkem hlasovalo: 12002
    Spřátelené weby
  Ekolist
  Zelené zpravodajství
  TBZ-Info
  Energetické technologie
  Eusolar
  Sluneční kolektory
  Ekologické bydlení - energie, domy, šetření, ekologie, recyklace
  Ekologické bydlení
  Chcete si s námi vyměnit ikonku a odkaz? Spojte se s námi! Pište.
    Naše ikona
  Budeme rádi když si na svůj web umístíte naši ikonu s odkazem na tyto stránky.

  Ikona

  Zdrojový kód si můžete stáhnlout zde

  Reklama třetí strany. Obsah zprostředkovává společnost Google.com

  Homepage ¦ Kontakty ¦ Časopis ¦ RSS ¦ Redakce ¦ Webmaster
  Dnes je 31. 01. 2015
  Články lze kopírovat jen se svolením autora ¦ Vytvořeno pomocí phpRS.