Hlavní menu
  Novinky
22.02.2015: Papír ze zemědělských odpadů
Holandská firma PaperWise vyrábí papír, kartón i různé další produkty ze zemědělských odpadů. Na světe se pro obživu 7 miliard lidí vypěstuje ohromné množství plodin, jako rýže, obilí a cukrové třtiny. Tato produkce rovněž poskytuje obrovské množství odpadů, ve velikosti miliard tun ročně. Jedná se o stébla, listy a další zbytky. Tyto lze zpracovat na papír a kartón. Na univerzitě v Amsterdamu uskutečnil nezávislý institut IVAM pro ekologické výzkumy posouzení ekologické stopy papíru z 100 dřevěných vláken, recyklovaného papíru a papíru Wise. Studie ukázala, že Wise papír je o 47 % lepší než papír z FCS certifikované dřevěné hmoty a o 29 % lepší než recyklovaný papír. Jako první evropský dodavatel vyrábí PaperWise ze zemědělských odpadů kancelářské produkty, balící materiál, etikety, sáčky a tašky. V Evropě je spotřeba papíru a kartonu na 77,5 milionech tun.Více.

22.02.2015: Nárůst akumulace fotovoltaického proudu
Mezinárodní sdružení pro akumulaci IBESA organizuje dne 26.2 konferenci S³| Solar. Storage. Safety v Kolíně nad Rýnem se zaměřením na aplikace a požadavky na akumulační technologie. Experti předpokládají, že Německo bude do roku 2020 předjezdcem v akumulačních systémech pro fotovoltaiku, předpokládá se nárůst 45 000 zařízení ročně, což odpovídá meziročnímu nárůstu 31%. Pro rok 2020 se odhaduje v celé Evropě kumulovaná akumulační kapacita ve velikosti 1,9 GWh. Evropský trh předpokládá meziroční nárůst 60% a celkový počet 166.000 nových instalací v roce 2020. Více.

22.02.2015: Databáze pro obchod s použitými kogeneračními jednotkami
Na této adrese je k dispozici obsáhlá databáze použitých kogeneračních jednotek, tříděná podle výkonu a podle nabídky nebo poptávky. Běžné jednotky mají životnost 50-80.000 provozních hodin a při náležitých repasích motoru lze dosáhnout až dvojnásobné životnosti. V minulém roce bylo nabídnuto celkem 70 starších kogeneračních jednotek.
  Podporujeme
Udrzitelnost.cz

Udrzitelnost.cz
  Tiskové zprávy
    Dokumenty
    Listiny sdružení
    Informace
  © Eurosolar.cz, o.s. 2010
  Sluneční energie a obnovitelné zdroje
  Překlady (pokud není uvedeno
  jinak): Milan Smrž

  Tento web podpořil:
  Státní fond životního prostředí

  logo SFŽP
    Počet návštěvníků
  Celkem od prosince 2007
  606933
  Únor3512
  Dnes35
  Právě online2

  Petice za odstranění daňového zvýhodnění mezinárodní letecké a lodní dopravy

  My, níže podepsaní, využíváme zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním a požadujeme odstranění daňového zvýhodnění mezinárodní letecké a lodní dopravy v podobě nulové spotřební daně takto využívaných pohonných hmot a maziv ( zákon č. 587/1992 Sb.)

  PETIČNÍ PODPISY SHROMAŽĎUJE Eurosolar.cz,
  IČO 70105502 , TRUHLÁŘSKÁ 11, 110 00 PRAHA 1.


  Nulové zdanění leteckých pohonných hmot, dané mezinárodní dohodou z roku 1986, má negativní dopady a to jak z ekologického, tak i ekonomického hlediska. Je zřejmé, že při tvorbě tohoto deformujícího pravidla se přihlíželo především k potřebám globálního obchodu spíše než k primární spravedlnosti či k proklamovaným všeobecným rovným pravidlům bez hospodářské diskriminace. Jde o zjevnou tržní nespravedlnost, která záměrně potlačuje lokální, regionální a národní ekonomiky. Nezdaněná mezinárodní lodní doprava vede navíc k mimotržní podpoře fosilních energetických zdrojů na úkor udržitelného rozvoje a nárůst nadbytečné letecké dopravy vážně zatěžuje životní prostředí.

  Proto žádáme, aby diskuse o opětovném zdanění mezinárodně užívaných leteckých a lodních pohonných hmot a maziv byla začleněna do mezinárodní debaty o klimatu, kde hraje letecký provoz tradičně vedlejší roli, ač se emise z letadel podílejí na klimatických škodách se stoupající tendencí.

  Žádáme vládu, státní orgány i Parlament České republiky, aby v této záležitosti zjednaly nápravu a připojily se k mezinárodním snahám, požadujícím zrušení této očividné ekonomické i ekologické nespravedlnosti. Současně navrhujeme, aby výnos této mezinárodní daně byl využit na trvalé zajištění ekonomické, sociální a mírové stability nejširší možnou podporou obnovitelných zdrojů energie a obnovitelných surovin.


  Petici podepsalo 86 signatářů.
  Jméno:
  Příjmení:
  ulice:
  čp:
  PSČ:
  obec:
  e-mail:

  Vyplňte prosím všechny kolonky pečlivě! Odesláním formuláře souhlasíte s uveřejněním vašeho podpisu.

    

    Přednášky a akce
  žŽádné akce
    Vyhledávání
  Vyhledávání v časopisu!
  PenzionyChata soukromíChataChata KomorníkUbytování velké skupinyChata Česká KanadaPenzion Jižní ČechyČeská Kanada ubytováníUbytování Jižní ČechySportovní rybolovJižní Čechy chataKunžakTuristika penzion
    Vyhledávání Google
  Vlastní vyhledávání
    Přihlášení

  Uživatelské jméno:

  Heslo:
  Registrace nového čtenáře!

    Extra
    Petice
    Nejčtenější články
  Obnovitelné zprávy za rok 2011
  (14. 05. 2012, 1517x)
  Emisní obchod - propadák
  (11. 10. 2013, 881x)
    Anketa
  Přihlásili byste se k odběru garantovaného zeleného proudu? Jakou cenu byste byli ochotni za něj nejvíce zaplatit, kdyby jeho cena ve srovnání s průměrnou cenou proudu jiných dodavatelů byla (Jde o proud s certifikovanou garancí, že část výnosů se bude vracet do další podpory a výstavby OZE.):

  stejná
  3045 (3045 hl.)
  o 2 % dražší
  1760 (1760 hl.)
  o 4 % dražší
  1886 (1886 hl.)
  o 6 % dražší
  1857 (1857 hl.)
  o 8% dražší
  1942 (1942 hl.)
  v žádném případě
  1608 (1608 hl.)

  Celkem hlasovalo: 12098
    Spřátelené weby
  Ekolist
  Zelené zpravodajství
  TBZ-Info
  Energetické technologie
  Eusolar
  Sluneční kolektory
  Ekologické bydlení - energie, domy, šetření, ekologie, recyklace
  Ekologické bydlení
  Chcete si s námi vyměnit ikonku a odkaz? Spojte se s námi! Pište.
    Naše ikona
  Budeme rádi když si na svůj web umístíte naši ikonu s odkazem na tyto stránky.

  Ikona

  Zdrojový kód si můžete stáhnlout zde

  Reklama třetí strany. Obsah zprostředkovává společnost Google.com

  Homepage ¦ Kontakty ¦ Časopis ¦ RSS ¦ Redakce ¦ Webmaster
  Dnes je 27. 02. 2015
  Články lze kopírovat jen se svolením autora ¦ Vytvořeno pomocí phpRS.