Navigace
Zpět na: Home / Kalendář

Křest knihy Energie v přírodě a v nás od Milana Smrže

Křest knihy o energii se koná v kavárně Člověka v tísni v zadním traktu domu Langhans na adrese: Vodičkova 707/37, 110 00 Nové Město
Mapa

15.2.2018 v 18:30

Milan Smrž
Energie v přírodě a v nás
(o šalebné svůdnosti tradice a imperativu proměny)

Centrální myšlenkou knihy je nutnost fundamentální změny našeho života založená na kritice současné ekologicky i sociálně devastující ekonomiky a životního stylu bohaté části světa. Autor navrhuje hledat řešení, modely a systémová uspořádání v přírodě a v její moudrosti. Dokládá přírodní kreativitu a mapuje možné cesty alternativ. Kriticky hodnotí panující technooptimizmus a doporučuje cestu zjednodušení života, přijetí jiných kritérií úspěchu a štěstí, filozofii nerůstu a důraz na rozvoj osobních i společenských vztahů. Identifikuje stavební kameny nového uspořádání společnosti, v níž by dominovalo decentralizované a nedominující uspořádání.
Názvy některých kapitol:
Země je bohatá sluncem. Temná čísla dnešního energetického systému. Bílá srst ledního medvěda a černý stan na poušti. Patologie fosilního města. Srovnání přírody a lidské civilizace. Auto jako válka. Čerti na zdi. Jak lidské je se mýlit. Stabilita vs. nestabilita.
220 stran, barevné fotografie, tabulky, černobílé kresby, 250 literárních odkazů.
Vydavatel: EUROSOLAR.CZ
ISBN: 978-80-903248-1-7
doporučená prodejní cena: 245 Kč

O autorovi:
Publicista, chemik, autor několika desítek patentů a odborných článků, účastník českých rozvojových projektů v Zambii a viceprezident evropské asociace EUROSOLAR. Dodnes holduje životu v přírodě a ve své tepee osadě v Českém lese tráví s přáteli letní a vánoční čas.

 

© eurosolar.cz 2019